در نشست مشترك با نمایندگان اقتصادی ادوار مجلس

پورابراهیمی: نمایندگان هیچ حجت شرعی برای حضور در كابینه سیزدهم ندارند

پورابراهیمی: نمایندگان هیچ حجت شرعی برای حضور در كابینه سیزدهم ندارند ساسان گستر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان هیچ حجت شرعی برای حضور در دولت سیزدهم ندارند و باید کمک نماییم نیروهای با ظرفیت که در بیرون هستند، عضو کابینه دولت آینده شوند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با نمایندگان اقتصادی ادوار مجلس که عصر روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: هم اکنون به سبب شرایط جامعه، زمان و فرصت آزمون و خطا در مسائل اقتصادی وجود ندارد، بنابراین باید برای حل مشکلات از همه امکانات و ظرفیت های کشور استفاده نمود. نکته حائز اهمیت این است که در شرایط فعلی همدلی با محوریت رییسی در کشور شکل گرفته است، ازاین رو با بهره گیری از این امکانات میتوان مشکلات را حل کرد.
وی با اشاره به فضای انتخاباتی کشور، اضافه کرد: در انتخابات گذشته متاسفانه برخی‎ها که قبلاً توسط مردم انتخاب شده بودند، با دشمنان همصدا شدند و گفتند مردم در انتخابات شرکت نکنند، اما اغلب افراد علیرغم گله هایی که داشتند، پای نظام ایستادند و با وجود فشارهای روانی، کرونا و تحریم پای صندوق رای حاضر شدند و در انتخابات شرکت کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی موفقیت رئیسی را موفقیت یک جناح و گروه ندانست و اظهار داشت: موفقیت آقای رئیسی موفقیت جمهوری اسلامی است، بنابراین باید همه ظرفیت ها برای موفقیت او فراهم گردد.
پورابراهیمی افزود: نکته قابل توجه در مورد رئیس جمهور منتخب این است که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در دوران حضور آیت الله رییسی در قوه قضائیه اعتماد مردم به این قوه برگشت، بنابراین ایشان این ظرفیت را دارند که اعتمادها را به قوه مجریه هم بازگرداند.
وی با تاکید بر این که رئیس جمهور منتخب باید برنامه اقتصادی منسجم داشته باشد، متذکر شد: همه ظرفیت ها در داخل دولت، ارکان و نظام وجود دارد و از راه کمک به یکدیگر و استفاده از این ظرفیت ها میتوان مشکلات را حل کرد.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اضافه کرد: البته کمک و همیاری باید چارچوب داشته باشد، در واقع به سبب شرایط کشور رئیس جمهور باید برنامه جامع، علنی و تخصصی که به تایید اساتید اقتصادی رسیده باشد، را مبنای کار قرار دهد.
پورابراهیمی اشاره کرد: در دولت آینده باید هماهنگی بین اجزا شکل بگیرد، هر چند در دولت دوازدهم چنین موردی وجود نداشت، ازاین رو برنامه ریزی منسجم، استفاده از افراد توانمند و هماهنگی بین ارکان در دولت آینده اهمیت به سزایی دارد.
وی با اشاره به شایسته سالاری در کابینه دولت آینده، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم ذره ای از منافع ملی کوتاه نمی آید، اما بیشترین کمکی که می تواند به دولت آینده کند، این است که بهترین برنامه با بهترین افراد را به او پیشنهاد بدهد چون که برنامه خوب، بدون افراد خوب اجرا نمی گردد و بالعکس.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته رئیس جمهور منتخب بر شایسته سالاری تاکید می کند که امیدوارم در میدان عمل هم این موارد اجرا شود. هم اکنون موضع این است که جایگاه مجلس باید محوری ترین جایگاه برای کشور باشد.
پورابراهیمی با تاکید بر این که مجلس حتما به دولت آینده در جهت رفع مشکلات کمک خواهد کرد، افزود: عملکرد دولت به پای کارنامه همه ما نوشته می شود، بنابراین هیچ راهی به غیر از کمک به دولت آینده وجود ندارد، همه امیدواریم دولتی که تشکیل می شود اثر گذارترین و کارآمدترین دولت پس از انقلاب شود.
وی ادامه داد: هم اکنون هیچ شاخص اقتصادی سالمی باقی نمانده، چونکه ظرفیت ها در کنار هم نبودند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معمولا برنامه های خوب از محافل تخصصی بیرون می آید به همین دلیل تشکیلات نمایندگان ادوار باید ثبت حقوقی شود تا از ظرفیت آنها بتوان بهتر استفاده کرد، البته این تشکیلات برای سهم خواهی به وجود نیامدند، چون که سهم خواهی خیانت شمرده می شود.
رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به برخی گمانه ها در خصوص حضور نمایندگان در کابینه دولت آینده، تصریح کرد: در دیداری که به مناسبت سالگرد مجلس یازدهم با مقام معظم رهبری صورت گرفت، ایشان به دو عبارت تاکید کردند، نخستین مورد این بود که مجلس یازدهم، مجلس انقلابی است و مورد دیگر این بود که نمایندگان در مجلس بمانند؛ ازاین رو نمایندگان هیچ حجت شرعی برای حضور در دولت سیزدهم ندارند و باید کمک نماییم نیروهای با ظرفیت که در بیرون هستند، عضو کابینه دولت آینده شوند.
منبع:

1400/04/08
18:04:08
5.0 / 5
23360
تگهای خبر: دولت , شركت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات