حال و هوای بورس در هفته ای كه گذشت

از چراغ قرمز تا گذر از مقاومت

از چراغ قرمز تا گذر از مقاومت هرچند بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز شروع کرد و هفته ای پرنوسان را پشت سر گذاشت اما در نهایت شاخص کل بورس توانست روند صعودی را حفظ کند و از مقاومت یک میلیون و 250 هزار واحدی نیز گذر کرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بررسی معاملات بازار سرمایه در دو هفته اخیر نشان از بازگشت کمی تعادل به این بازار دارد. به طوریکه در هفته ای که گذشت هرچند بازار صعود و نزول زیادی را پشت سر گذاشت اما شاخص کل در نهایت توانست از مقاومت یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی گذر کند. بر این اساس بازار هفته جدید را پس از یک هفته سبزپوشی با چراغ قرمز شروع کرد و شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۹۲۳ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۲۴۶ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم در این روز ۱۳۳۰ واحد کم شد و رقم ۳۸۲ هزار و ۸۴۸ واحد را ثبت نمود.
بازار سرمایه در روز یکشنبه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت بطوریکه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و ۲۳۷ هزار واحد کم شد اما در ساعات میانی روندی افزایشی به خود گرفت و تا یک میلیون و ۲۴۴ هزار واحد رسید. البته در حالی به کار خود ادامه داد که بیش از ۲۰۰۰ واحد کاهش یافته بود. شاخص کل بورس در این روز با ۲۳۱۹ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۷۱۰ واحد کم شد و به رقم ۳۸۲ هزار و ۱۴۰ واحد رسید
ورق بازار در روز دوشنبه برگشت و در معاملات این روز شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۴۳۹۵ واحد صعود کرد و به رقم ۳۸۶ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. در روز سه شنبه نیز شاخص کل بورس با ۲۶ هزار و ۵۶۹ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۵۱۵۳ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.
در نهایت در روز چهارشنبه، بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت، بطوریکه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت اما ناگهان نزولی شد. البته روند نزولی شاخص ادامه پیدا نکرد و در ساعات میانی معاملات تا یک میلیون و ۲۸۴ هزار واحد افزایش پیدا کرد. این در حالیست که روند شاخص کل بورس در ساعات پایانی باردیگر نزولی شد و در نهایت روی رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد ایستاد. در نهایت شاخص کل بورس با ۸۳۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۹۶۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۲ هزار و ۵۸۴ واحد رسید.
با این وجود شاخص کل بورس توانست روند صعودی خودرا طی نماید و با ۱.۹۹ درصد افزایش و با رشدی ۲۵ هزار و ۴۰ واحدی، از یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد در هفته جاری رسید.1400/04/18
14:27:43
5.0 / 5
241
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات