مالمیر از فعالان بازار سرمایه:

تجربه امروز شستا در زمینه هلدینگ داری در اختیار سایرین قرار گیرد

تجربه امروز شستا در زمینه هلدینگ داری در اختیار سایرین قرار گیرد به گزارش ساسان گستر یکی از فعالان بازار سرمایه در حاشیه جلسه هم اندیشی با مدیرعامل و مدیران شستا، اظهار داشت: تجربه ای که امروز در شستا به لحاظ هلدینگ داری بوجود آمده می بایست در اختیار سایر هلدینگ های بزرگ کشور قرار گیرد تا آنها هم با ایجاد چنین سامانه هایی نظیر شستا در راه شفافیت و بهبود عملکرد قرار گیرند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا و به نقل از شستا، امیر حمزه مالمیر ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: امروز می توانیم بگوییم که مجموعه شستا و مدیرعامل آن، آقای رضوانی فر، اطلاعات دقیق، با جزئیات کامل از شرکتهای تابعه شامل اعضای هیات مدیره، کمیته های حسابرسی، صورت جلسات هیات مدیره، اطلاعات اقتصادی، صورت های مالی، صورت دعاوی حقوقی و بسیاری از نکات دیگر را به صورت سیستماتیک و به روز در اختیار دارند. امری که تا پیش از این اتفاق نیافتاده بود. در نتیجه در مورد استقرار سیستم ها و سامانه های نظارتی و کنترلی در مجموعه شستا میتوان اظهار داشت که مدیرعامل این هلدینگ و مدیران آن حقیقتاً درحال هلدینگ داری هستند.
این فعال بازار سرمایه در ادامه اضافه کرد: به نظر من تجربه ای که امروز در شستا به لحاظ هلدینگ داری بوجود آمده می بایست در اختیار سایر هلدینگ های بزرگ کشور قرار گیرد تا آنها هم با ایجاد چنین سامانه هایی نظیر شستا در راه شفافیت و بهبود عملکرد قرار گیرند. حتی بخش هایی از آنچه امروز در شستا شاهد آن هستیم را میتوان از راه رسانه در اختیار جامعه قرار داد تا مردم و بخصوص مستمری بگیران تأمین اجتماعی بعنوان ذی نفعان اصلی این مجموعه بزرگ اقتصادی در جریان این تحولات مثبت قرار بگیرند.
مالمیر در ادامه اضافه کرد: امروز و بدنبال استقرار سامانه های کنترلی در شستا میتوان اظهار داشت که هیچکدام از زیر مجموعه های بزرگ اقتصادی در پایین ترین لایه ها به صورت رها اداره نمی شوند و جملگی تحت کنترل و نظارت دقیق شستا هستند و پایش بسیار مناسبی از عملکرد مدیران و شرکت ها صورت می گیرد و میزان فروش، میزان تولید، هزینه ها و درآمدها و سایر جزئیات به صورت مستمر از سوی مدیرعامل هلدینگ ارزیابی قرار می گیرد.
ایشان در ادامه در مورد عملکرد اقتصادی شستا و شرکتهای تابعه آن اظهار داشت: در جلسه امروز علاوه بر آشنایی با سیستم های کنترلی و نظارتی دستاورد دیگری هم برای ما به همراه داشت، و آن بیان عملکرد شرکت ها بود. در نتیجه طبیعی استقرار سیستم های کتترلی و نظارتی و تحولات مدیریتی در دوره مدیریت آقای رضوانی فر شاهد بهبود قابل توجه عملکرد شستا و شرکتهای تابعه آن هستیم.
مالمیر خاطرنشان کرد: عملکرد اقتصادی شستا در سال ۱۴۰۰ با سال ۱۳۹۷ به هیچ وجه قابل قیاس نیست و در همه حوزه ها افزایش تولید، افزایش فروش، خروج قابل توجه تعداد شرکت ها از زیان دهی به سوددهی، شاهد کارنامه ای روشن و درخشان هستیم.
منبع:

1400/04/30
11:13:15
5.0 / 5
243
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات