آخرین موجودی اسکناس و سکه در کشور

آخرین موجودی اسکناس و سکه در کشور به گزارش ساسان گستر طبق آخرین اعلام بانک مرکزی، تا آخر خرداد سال جاری، معادل ۷۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از انواع اسکناس و سکه ها در اختیار مردم بوده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، تا آخر خردادماه سال جاری، حدود ۸۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اسکناس و مسکوک در گردش بوده که این رقم در قیاس با آخر سال قبل ۰.۸ درصد رشد دارد.
علاوه براین، طبق آخرین آمار انتشار یافته از بانک مرکزی مجموع اسکناس و مسکوک فعلی نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش دارد.
همینطور از ۸۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد اسکناس و مسکوک موجود در شبکه بانکی ۷۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست مردم در گردش است که این مبلغ نسبت به پایان سال قبل معادل ۲.۷ درصد افت داشته است.
بر این اساس، معادل ۹۳۶۰ میلیارد تومان از اسکناس و سکه های موجود در بانک ها قرار دارد که نسبت به ۶۷۶۰ میلیارد تومان آخر سال قبل تا ۲۶۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.
اما موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی به ۱۲۶۰ میلیارد تومان می رسد که کاهش ۲۰ میلیاردی نسبت به اسفند سال قبل دارد و از این موجودی اسکناس و سکه در بانک مرکزی، هر زمان که لازم باشد بنابر نیاز بازار تزریق خواهد شد.1400/05/13
22:57:20
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات