گله کارکنان از تعطیلی نابرابر!

گله کارکنان از تعطیلی نابرابر! به گزارش ساسان گستر با وجود اعلام تعطیلی ادارات و تاکید بر مشمولیت بخش خصوصی و دولتی، همچنان کارکنان برخی دستگاههای اجرایی و البته شرکتهای خصوصی که حتی عرضه دهنده خدمات ضروری نیستند، در محل کار حاضر بوده و این مورد باعث گله مندی آنها و درخواست نظارت شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بر طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا قرار شد از روز دوشنبه( ۲۵ مرداد) تا اختتام روز شنبه (۳۰ مرداد ماه) تمامی ادارات به جز مشاغل ضروری تعطیل باشند. حتی بانک ها و بازار سرمایه که در کمتر مواقعی تعطیلی آنها اتفاق می افتد، مشمول این تعطیلی شدند.
در فاصله اعلام شده از زمان تعطیلی تا حالا که روز دوم آن درحال سپری شدن است، اعلام گزارش هایی از کارکنان برخی دستگاه های اجرائی و همین طور بخش خصوصی نشان میدهد که آنها همچنان در محل کار خود حاضر بوده و کارفرما نسبت به تعطیلی اقدام نکرده است، در صورتیکه ارائه دهنده خدمات ضروری نیستند.
کارکنان مربوطه خصوصاً در بخش های خصوصی خواهان نظارت بیشتر بر این جریان و مشمولیت فعالیت شان طبق تصمیمات ستاد مقابله با کرونا شده اند.
در جریان دورکاری نیز شاهد بودیم که وقتی تهران یا سایر نقاط به منطقه قرمز تبدیل می شد و کارکنان باید تا یک سوم در محل خود حضور داشته باشند، در بعضی از دستگاه های اجرائی و البته خیلی از شرکت های خصوصی این الزام قانونی رعایت نمی شد و گاهی کارکنان بطور کامل در محل کار حضور داشتند.
قبل تر سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه ای به دستگاه های اجرائی ضمن تذکر نسبت به اجرای صحیح بخشنامه دورکاری و کاهش حضور کارکنان تاکید کرده بود که دستگاه های اجرائی باید نتایج خود در این رابطه را در مرکز به کمیته عالی نظارت بر پروتکلهای بهداشتی وزارت بهداشت و در استانها به استانداری اعلام کنند و با هر گونه تخطی در مورد رعایت بخشنامه مربوط به نحوه فعالیت کارکنان برخورد خواهد شد.
این در حالیست که اعلام اخیر معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب وکار وزارت بهداشت نیز از این حکایت دارد که تعطیلی مشاغل در ایام اعلام شده همزمان شامل بخش دولتی و خصوصی می شود.
وی بر تشدید بازرسی ها نیز تاکید داشته و گفته که تمام بازرسان سلامت محیط و کار، شبانه روزی آماده باش بوده و بیش از ۸۰ هزار بازرسی در کل کشور در روز دوشنبه (۲۵ مرداد) انجام شده است.
اما با وجود تمامی این تاکیدات و مصوبات، شاهد آن هستیم که همچنان برخی دستگاه های اجرائی یا شرکت های خصوصی با مصوبات ستاد کرونا در تعطیلات سراسری همراهی نکرده و کارکنان در محل کار حاضر هستند که در این حالت بنظر می رسد اعمال نظارت بیشتر و البته اعلام کانال ارتباطی مستقیم برای کارکنان جهت اعلام تخطی از مصوبات کرونائی ضروری و پیگیری آن از طرف دستگاه های مربوطه ضروری باشد.
منبع:

1400/05/27
14:22:04
5.0 / 5
227
تگهای خبر: بازار , بانك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات