معاون بانك مركزی تاكید كرد؛

عزم جدی بانک مرکزی برای فعال سازی کیف الکترونیک پول

عزم جدی بانک مرکزی برای فعال سازی کیف الکترونیک پول به گزارش ساسان گستر معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی با عنایت به تصویب مقررات مربوطه و آماده سازی زیرساخت های لازم در مورد کیف الکترونیک پول، عملیاتی سازی این خدمت مهم را در دستور کار دارد.به گزارش ساسان گستر به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان، در دیدار با مدیران شرکتهای راهبر در زمینه کیف الکترونیک پول با اشاره به گذشت یک سال از تصویب مقررات کیف الکترونیک پول در شورای پول و اعتبار، اظهار داشت: تغییرات این حوزه در یک سال گذشته مطابق با سطح انتظارات بانک مرکزی نبوده است و امیدواریم که این هم اندیشی آغاز فصل جدیدی از تحولات در این خدمت باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا، از هفته آینده برای شرکت هایی که open loop هستند سوئیچ تعامل پذیری فعال می شود و شرکتهای close loop هم باید به تدریج وارد فرایند شوند و بتوانند سایر خدمات را هم به مشتریان عرضه کنند.

معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت همکاری شرکتهای psp در پیشبرد فرایند تعامل پذیری اظهار داشت: همکاری بانک ها و شرکتهای راهبر در عملیاتی شدن این مورد سازنده خواهد بود و اگر بانک ها همکاری لازم را در این مورد نداشته باشند بانک مرکزی ملزم به تغییر مقررات خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم همکاری شرکتهای psp، اساسا بازیگران جدیدی وارد عرصه می شوند که کل بازار را از آن خود خواهند کرد.
سیکل تسویه در کیف پول ها با شاپرک متفاوت خواهد بود
محمد بیگی مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی هم در ادامه این نشست با تاکید بر این که حالا فرصت مناسبی برای کسانی است که می خواهند وارد این حوزه شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی تابحال در مورد کارمزدهای در ارتباط با کیف الکترونیک پول ورود نکرده است و اختیار تعیین آن بر عهده راهبران قرار داده شده است که این امر منجر به رقابت بین راهبران می شود.
وی اظهار داشت: بر مبنای ماده ۲۰ بند ۴ قانون پولی و بانکی در صورتیکه بانک مرکزی نسبت به تعیین کارمزد برای کیف الکترونیک پول اقدام نماید، ملزم به تعیین همزمان کف و سقف آن خواهد بود.

مدیر اداره نظام های پرداخت با تاکید بر این که سقف تراکنش های کیف الکترونیک پول از دیگر مشکلات مطرح شده توسط شرکتهای psp است، اظهار داشت: هم اکنون سقف تراکنش ها ۵۰۰ هزار تومان است و هر شخص صرفا در سه راهبر می تواند کیف پول الکترونیکی داشته باشد که در فازهای بعدی برای توسعه و افزایش آن باید تدابیری اندیشیده شود.

بیگی در مورد دوره تسویه در کیف پول های الکترونیکی و ضرورت تسویه زیر ۷۲ ساعت، اشاره کرد: سیکل تسویه در کیف پول ها با شاپرک متفاوت خواهد بود و امکان تسویه دو بار در روز برای آنها تعبیه شده است.

در انتها این نشست نمایندگان راهبران هم به بیان نظرات خود پرداختند و در مورد بررسی آخرین اتفاقاتی که در زمینه کیف الکترونیک پول در حال انجام می باشد به هم اندیشی نشستند.


منبع:

1400/06/07
23:34:35
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات