امیرعبداللهیان:

تامین واکسن کرونا از اولویت های وزارت خارجه است

تامین واکسن کرونا از اولویت های وزارت خارجه است به گزارش ساسان گستر وزیر امور خارجه تامین واکسن کرونا را از اولویت های بالای وزارت خارجه دانست و اظهار داشت: از همکاری بخش خصوصی دراین زمینه استقبال می نماییم.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، اولین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق تجاری و صنایع و معادن ایران، عصر روز دوشنبه (۱۵ شهریور) به میزبانی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، معاون دیپلماسی اقتصادی و مدیران کل وزارت امور خارجه اجرا شد.
غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران، روسا و اعضای اتاق های مشترک تجاری ایران و کشورهای همسایه و همین طور برخی کشورهای مهم طرف تجاری کشورمان مدعوین این جلسه در وزارت امور خارجه بودند.
شافعی ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان بخاطر این دعوت، جلسه هم اندیشی مزبور را نخستین ابتکار و جلسه برگزار شده وزارتخانه های دولت سیزدهم با بخش خصوصی ذکر کرد و آنرا مهم و نشانگر نگاه پررنگ وزارت خارجه به کارهای بخش خصوصی دانست و خواهان تداوم برگزاری متناوب این جلسه در ماه های آتی شد.
فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشورمان، دیدگاه های خود در حوزه توسعه روابط تجاری با دیگر کشورها، خصوصاً همسایگان و طرف های تجاری اصلی را بیان داشتند و خواهان حمایت هرچه بیشتر وزارت خارجه از نقش بخش خصوصی در توسعه مراودات اقتصادی با دیگر کشورها به خصوص در موقع برگزاری کمیسیون های مشترک شدند.
در ادامه این جلسه معاون دیپلماسی اقتصادی، و مدیران کل حوزه های منطقه ای وزارت امور خارجه نیز در پاسخ به مطالب مطرح شده از طرف فعالان بخش خصوصی، به تشریح نقطه نظرات خود پرداختند.
امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جمع بندی اولین نشست با فعالان اقتصادی و مسئولین اتاق ایران، بخش خصوصی را موتور محرک روابط میان کشورها و حلقه های تجاری و اقتصادی را عاملی کمک کننده در پایایی سیاست خارجی و مقوّم آن ارزیابی کرد و بر عزم وزارت خارجه در پشتیبانی از نقش و مشارکت دهی هرچه بیشتر بخش خصوصی در مراودات با کشورها تاکید نمود.
وی تامین واکسن کرونا را از اولویت های بالای وزارت خارجه ذکر کرد و اقدامات این وزارتخانه در شتاب دهی فراوان به تامین واکسن مورد نیاز کشورمان در ایام گذشته را تشریح نمود و اظهار داشت: از همکاری بخش خصوصی دراین زمینه استقبال می نماییم.
تشکیل کمیته مشترک بین «وزارت امور خارجه»، «وزارت صنعت معدن و تجارت» و «اتاق تجاری و صنایع و معادن ایران» در نظر گرفتن جایگاه واقعی برای بخش خصوصی در کمیسیون های مشترک همکاریهای اقتصادی، تداوم چنین جلسات هم اندیشی و حضور رییس اتاق تجاری در جلسات شورای معاونین وزارت امور خارجه به تناسب موضوعات اقتصادی مطروحه و در اولویت قرار دادن موضوعات مرتبط به سامان دهی پایانه های مرزی و تحکیم زیرساخت های کشور که ارتقاء دهنده صادرات کشور باشد، از دیگر مباحث مطروح شده در خلال جمع بندی ارائه شده از طرف وزیر امور خارجه کشورمان در این جلسه بود.


منبع:

1400/06/16
11:08:57
5.0 / 5
222
تگهای خبر: ارز , تجارت , دولت , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات