عمویی :

تصمیم گیری درباره FATF منوط به لغو تحریم های ایران است

تصمیم گیری درباره FATF منوط به لغو تحریم های ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: تا آن زمان که تحریم های جمهوری اسلامی ایران لغو نشود، درباره FATF تصمیم گیری نمی نماییم.ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به ادعای بعضی از افراد در خصوص این که نپیوستن ایران به FATF سبب می شود که نتوانیم با کشورهای دیگر تبادلات تجاری داشته باشیم، عنوان کرد: FATF یا قواعد کارگروه مالی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم ساختاری است که در آن تلاش می شود تا کشورها از تأمین مالی تروریسم و پولشویی اجتناب کنند.
وی تصریح کرد: اصل مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در ایران پذیرفته شده است و ما قوانین داخلی برای مقابله با این مورد داریم. در این حوزه اشراف داخلی بسیار خوبی در سیستم بانکی و نظام اقتصادی ما وجود دارد تا این تخلفات صورت نگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: منتها شفاف شدن بین المللی این مورد از راه پیوستن به دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تأمین مالی تروریسم هم اکنون مورد پذیرش جمهوری اسلامی ایران نیست چون که در شرایطی که طرف های غربی و آمریکایی تلاش می کنند همه طرف های تجارت با ایران را مورد تحریم قرار دهند، شفافیت مالی بین المللی، مانع تجارت ایران می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در واقع تا وقتی که تحریم های ظالمانه و یکجانبه ضد جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، انتظار شفافیت بین المللی تراکنش های مالی، انتظاری نابجا و زیاده خواهانه است.
وی عنوان کرد: بر این اساس، مساله اول ما رفع تحریم ها است و تا وقتی که در مورد رفع تحریم ها اقدامی صورت نگیرد، نمی توان درباره FATF تصمیم گیری کرد.1400/06/22
11:05:58
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات