تعویق زمان راه اندازی ارز دیجیتالی روسیه

تعویق زمان راه اندازی ارز دیجیتالی روسیه ساسان گستر: وزارت دارایی روسیه اعلام نمود تا قبل از سال ۲۰۳۰ روبل دیجیتالی راه اندازی خواهد شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از راشاتودی، وزارت دارایی روسیه با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود راه اندازی ارز دیجیتالی این کشور تا قبل سال ۲۰۳۰ صورت خواهد گرفت. این پروژه یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده برنامه روسیه برای گذار به یک اقتصاد دیجیتالی است و سومین واحد پولی محسوب خواهد شد که توسط بانک مرکزی روسیه صادر می شود.
طب اعلام وزارت دارایی روسیه، معرفی روبل دیجیتالی احتیاج به توسعه بیشتری در زیرساخت های پرداخت دارد اما در نهایت به افزایش رقابت پذیری و استفاده از ابزارهای مالی نوآورانه جدید کمک خواهد نمود. همینطور مردم روسیه در نتیجه راه اندازی روبل دیجیتالی شاهد افزایش دسترسی خود به خدمات بانکی و مالی و همینطور کاهش زمان و هزینه در انجام تراکنش های خود خواهند بود.
پیش از این قرار بود روبل دیجیتالی تا قبل از آخر سال ۲۰۲۳ رونمایی شود. اولین بار در ماه اکتبر سال قبل بانک مرکزی روسیه از کار بر روی پروژه ارز دیجیتالی خود اطلاع داده بود.
طبق اعلام مقامات روسی، روبل دیجیتال در کنار روبل های کاغذی در چرخه خواهند بود و قرار نیست روبل های کاغذی از چرخه به صورت کامل بیرون بروند بلکه هدف سهولت انجام تراکنش ها با امکان نگهدایر روبل در کیف پول الکترونیکی و انجام عملیات پرداخت و دریافت با استفاده از موبایل خواهد بود.
به قول بانک مرکزی روسیه، روبل دیجیتالی سبب نوآوری و رقابت بیشتر در بخش مالی خواهد شد چون که سبب انتقال سریع تر و اسان تر وجه بین طرفین معامله می شود و پروژه های دولتی هم با برنامه ریزی بهتری انجام می شود. در گزارش بانک مرکزی روسیه آمده است امکان مخفی ماندن هویت کاربران روبل دیجیتالی وجود ندارد. هم چنین مقرر است میزان ارز دیجیتالی که فرد می تواند در هر زمان در اختیار داشته باشد به میزانی معین و محدود باشد.1400/06/23
10:36:01
5.0 / 5
290
تگهای خبر: ابزار , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات