نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟

نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چه قدر است؟ ساسان گستر: در میان کشورهای اروپایی، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14 درصد بوده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام ماه آگوست نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۷.۵ درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۶.۸ درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هفت ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا اختتام این ماه ۱۴ میلیون و ۴۶۹ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۲۲۴ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۲۶۱ هزار نفر کم شده است.
همین طور تا اختتام این ماه دو میلیون و ۸۳۳ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و ۳۱۷ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۲ و در سطح منطقه یورو ۰.۳ درصد کاهش داشته است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۴.۰ درصد بوده است و بعد از این کشور، یونان با ۱۳.۲ درصد و ایتالیا با ۹.۳ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۸ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، هلند با ۳.۱ درصد و مالت با ۳.۲ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۶.۴ درصد، آلمان ۳.۶ درصد و فرانسه ۸.۰ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در آمریکا ۵.۲ درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1400/07/09
12:26:34
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات