خروج ۱۷۷ هزار زن از بازار کار

خروج ۱۷۷ هزار زن از بازار کار به گزارش ساسان گستر اشتغال در تابستان سالجاری در حالی با کاهش همراه بود که در این بین ۱۷۷ هزار نفر از جمعیت شاغل زنان کم شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، گزارش اخیر مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت بازار کار از افزایش نرخ بیکاری به ۹.۶ درصد در تابستان سال جاری حکایت داشت.
همینطور از جمعیت شاغل نسبت به تابستان سال گذشته ۱۳۶ هزار و ۵۸۴ نفر کم شده است که این آمار در جمعیت زنان خویش را نشان داده است.
بررسی جزئیات این گزارش حاکی از آنست که در دوره مورد بررسی از ۲۳.۴ میلیون نفر جمعیت شاغل بیشتر از ۱۹.۹ میلیون نفر را مردان تشکیل دادند که تعدادشان نسبت به تابستان سال گذشته حدود ۴۰ هزار نفری رشد دارد.
اما مجموع زنان شاغل در این بازه زمانی حدود سه میلیون و ۴۹۲ هزار نفر بوده که در مقایسه با فصل مشابه سال قبل، ۱۷۷ هزار و ۵۲۸ نفر از تعدادشان کاسته شده است.
در ارتباط با وضعیت بیکاری بین زنان و مردان هم آمار نشان داده است که از حدود دو میلیون و ۴۹۶ هزار نفر بیکار در تابستان سال جاری بالغ بر ۱.۷ میلیون نفر مردان بوده اند و جمعیت زنان بیکار به ۷۵۱ هزار و ۲۳۹ نفر رسیده است.
بر این اساس، گرچه از تعداد مردان بیکار حدود ۷۰۰۰ نفر کم شده اما به جمعیت زنان بیکار ۲۵ هزار و ۸۰۶ نفر افزوده شده است.1400/07/11
10:16:30
5.0 / 5
234
تگهای خبر: اشتغال , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات