رکورد تولید 25 ساله کلاف در ذوب آهن اصفهان، شکسته شد

رکورد تولید 25 ساله کلاف در ذوب آهن اصفهان، شکسته شد تلاشگران ذوب آهن اصفهان موفق شدند در شهریورماه، ۴ رکورد جدید در تولید ۲۵ ساله کلاف در این مجتمع عظیم صنعتی ثبت کنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ذوب آهن اصفهان، محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه تلاشگران ذوب آهن اصفهان موفق شدند در شهریورماه، ۴ رکورد جدید در تولید ۲۵ ساله کلاف در این مجتمع عظیم صنعتی ثبت کنند، اظهار داشت: با عنایت به توسعه بازار محصولات مونوبلوک و ارزش افزوده بالایی که دارند، مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با تدارک مقدمات تولید جهت تولید کلاف های صنعتی گام بزرگی را برای افزایش تولید انواع این محصول از ۵.۵ الی ۱۲ میلیمتر برداشت.
وی اضافه کرد: با عنایت به تاکید مدیر عامل و معاون بهره برداری در رفع موانع تولید کلاف، کارکنان مهندسی نورد در کارگاه نورد ۳۵۰ از آغاز سال ۱۴۰۰ و برپایه برنامه های معاونت فروش برای گرفتن سهم بیشتری از بازار کلاف، برنامه افزایش تولید را شروع و با اصلاح نقصها و کاستی ها موفق شدند با ثبت دو رکورد ۱۶ هزار تنی در اردیبهشت ۱۴۰۰ و اینک هم رکورد ۲۰ هزارتنی در شهریور ماه گام بزرگی در این راستا بردارند. یکی از اهداف اصلی این بخش، توسعه خط جدید مونوبلوک است تا رکورد تولید کلاف کشور را از آن خود نماییم و مطالعات آن شروع شده است.
حسین مشکین جانشین سرپرست نورد ۳۵۰ هم در این خصوص عنوان کرد: محصولات تولیدی با مارک فولادی SAE۱۰۰۸ ساخته شده اند که در گروه فولادهای کم کربن قرار می گیرند و به طور عمده جهت مصارف صنعتی استفاده می شوند و قابلیت کشش تا سطح مقطع زیر ۲ میلیمتر را دارا هستند.
مشکین اظهار داشت: این محصولات در صنایع لاستیک سازی و الکترود و پیچ و پرچ و… استفاده می شود. با عنایت به کم شدن سطح مقطع فلز در فرایند کشش و حساس بودن کلاف های تولیدی باید از نظر آنالیز شیمیایی و دقت ابعادی بسیار دقیق باشند.
وی اضافه کرد: با توجه به توجه بازارهای خارجی به محصول کلاف وارزش افزوده بیشتر نسبت به دیگر محصولات نوردی، کلاف یک محصول استراتژیک شناخته شده است و هر ماه در سبد فروش خارجی محصولات کارگاه گنجانده شده است.
معاون تولید نورد ۳۵۰ اظهار داشت: با عنایت به اینکه در داخل کشور کارخانجات محدودی قادر به تولید کلاف باکیفیت هستند اهمیت تولید کلاف را پس از ریل در جایگاه دوم قرار می دهد.
جانشین سرپرست نورد ۳۵۰ عنوان کرد: رکوردهای جدید تولید محصولات مشتمل بر ۲۶۴ تن کلاف ۵.۵ میلیمتر در تاریخ ۲۱ شهریورماه، ۲۷۱ تن کلاف ۵.۵ میلیمتر و شکستن رکورد قبلی در تاریخ ۲۴ شهریورماه و ۳۴۸ تن کلاف ۱۰ میلیمتر در تاریخ ۱۳ شهریورماه هر سه در شیفت گروه یک و ۲۴۸.۴۸ تن کلاف ۷ میلیمتر در شیفت گروه چهار در تاریخ ۲۶ شهریورماه است.
وی اضافه کرد: همینطور تولید ۱۹۲۰۰ تن انواع محصولات کلاف (۵.۵و۷و۷.۵ و۱۰و۱۲) در شهریور ماه در تاریخ ۲۵ ساله خط منو بلوک بی سابقه است.
شایان ذکر است، تولید کلاف در کارگاه نورد ۳۵۰ با عنایت به تغییرات خط نورد در سال ۱۳۷۴ و استفاده از خط جدید منوبلوک متحول گردید و انواع محصولات به صورت سیم و خاموت در سبد تولید این کارگاه قرار گرفت. تولید در خط سیم سازی با عنایت به تغییر مقطع محصول و سرعت خط نورد متفاوت می باشد.
رکوردهای قبلی محصولات در سال های گذشته بدین ترتیب است تولید محصول کلاف ۵.۵ میلیمترحدود ۲۴۰ تن در یک شیفت، تولید محصول کلاف ۱۰ میلیمترحدود ۳۲۰ تن در یک شیفت و تولید محصول کلاف ۷ میلیمترحدود ۲۴۰ تن در یک شیفت.
صادرات موفق کلاف
لازم به ذکر است که محصول کلاف جز فولادهای کیفی است که دارای ارزش افزوده بالاتری نسبت به سایر محصولات ساختمانی بوده و ارزآوری مناسبی برای شرکت دارد. پیگیری و تلاش همکاران در مدیریت بازاریابی و صادرات در جهت بازارسازی و توسعه بازار منجر به افزایش حدوداً ۱۵ برابری صادرات کلاف در ۶ ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال شده است.
قابل ذکر است که صادرات کلاف به ۸ بازار صادراتی صورت گرفته است.


منبع:

1400/07/12
10:08:20
5.0 / 5
251
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات