با امضای یك تفاهم كلید خورد؛

ایجاد ۶ خط کشتیرانی منظم در خزر با روسیه و قزاقستان

ایجاد ۶ خط کشتیرانی منظم در خزر با روسیه و قزاقستان سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه برقراری خطوط منظم دریایی در زمینه دریای خزر امضا کردند.



به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به عزم جدی دولت و دستگاه های مسئول در رفع موانع صادرات اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت ایران آمادگی دارد برای حل مشکلات مربوط به صادرات و صادرکنندگان همچون مسائل در رابطه با زیرساخت های صادراتی اقدامات لازم را با در نظر گرفتن اولویت آن انجام دهد.
وی با اشاره به اهمیت بازار بزرگ اوراسیا برای ایران و ظرفیت صادرات به کشورهای این منطقه اضافه کرد: حمل و نقل دریایی می تواند خیلی از مشکلات زیرساختی صادرکنندگان در صادرات به اوراسیا خصوصاً بازار بزرگ روسیه را حل کند و این تفاهم نامه در همین راستا منعقد شده است.
گفتنی است، برمبنای تفاهم نامه برقراری خطوط منظم دریایی در زمینه دریای خزر بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در فاز نخست، ۶ خط منظم از مبادی بنادر شمالی ایران به مقصد بنادر آستاراخان و ماخاچ قلعه روسیه و همین طور بندر اکتائو قزاقستان از اول آبان ماه اجرائی شده و شرکت کشتیرانی خزر به نمایندگی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به حمل کالاهای صادراتی بصورت منظم و ماهانه اقدام نماید.
خاطرنشان می سازد، در امتداد اقدامات انجام شده، در فاز دوم تا آخر سال جاری تعداد این خطوط به هشت خط افزایش خواهد یافت، ضمن آنکه برنامه ریزی جهت برقراری خطوط منظم برای کشورهای حوزه خلیج فارس و همین طور کشورهای آفریقایی در دست اجرا بوده و با هماهنگی وزارت امور خارجه و سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به تسهیل خرید کشتی های رو-رو (کامیون بر) اقدام خواهد شد.

1400/07/22
12:58:10
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بازار , تجارت , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات