قیمت دلار بالاتر می رود؟

قیمت دلار بالاتر می رود؟ ساسان گستر: به سبب این که معامله گران برای حفظ ارزش دلار تلاش کردند دلار افزایشی شد و سیاست های انقباضی فدرال رزرو تا حد زیادی بر این نوسان قیمت موثر بوده است اما یورو از بالاترین سطح دو ماهه خود کم شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، با ارزیابی معامله گران برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، ارزش دلار بالا رفت اما کاهش غیرمنتظره نرخ های وام دهی کلیدی در چین با سایر بانکهای مرکزی بزرگ مذاکره کننده برای افزایش نرخ تنها مدت کوتاهی بر یوان تاثیر گذاشت و شاخص دلار آمریکا که هفته گذشته به شدت کم شده بود با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۵.۳۲۳ رسید.
گلدمن ساکس به مشتریان اظهار داشت: «به نظر می رسد فعالان بازار با ۳.۷ درصد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای سال ۲۰۲۲ و ۲.۳ درصد برای سال ۲۰۲۳ استنباط می کنند که خطرات قیمت گذاری سیاستی هم اکنون متعادل تر شده است البته فدرال رزرو در ۲۵ تا ۲۶ ژانویه تشکیل جلسه می دهد و انتظار نمی رود نرخ ها را تغییر دهد».
مفسرین رابوبانک هلند اظهار کردند: پوزیشن های بلندمدت سفته بازان در دلار آمریکا یا شرط بندی روی آن موجب افزایش دلار در هفته منتهی به ۱۱ ژانویه شد اما نزدیک به بالاترین حد اخیر باقی ماند که نشان میدهد سرمایه گذاران مشتاق حفظ دلار آمریکا در بین لفاظی های تند فدرال رزرو هستند. یورو نیز بعد از افزایش به بالاترین سطح در دو ماه گذشته، با ۰.۲ درصد کاهش در مقابل دلار به ۱.۱۳۹۶ دلار رسید.
کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا اظهار داشت: این بانک آماده است هر اقدام لازم برای کاهش تورم به هدف ۲ درصدی خودرا انجام دهد برای اینکه تورم ماه گذشته به پنج درصد رسید که بالاترین رکورد در بلوک ارز ۱۹ کشور است.
ایزابل اشنابل، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا بیان کرد: افزایش نرخ بهره در منطقه یورو موجب کاهش افزایش قیمت انرژی نخواهد شد اما در جاهای دیگر، شتاب برای انقباض افزایش داشته است. همین طور یوان در ابتدا با افزایش نرخ اوراق قرضه دولتی به سبب کاهش نرخ، اندکی کم شد و سپس در ۶.۳۴۹۰ در هر دلار ثابت شد.
آمار تورم انگلیس روز چهارشنبه منتشر می شود اما استرلینگ پس از آن که هفته گذشته به بالاترین حد خود از اواخر اکتبر رسیده بود با ۰.۲ درصد کاهش در مقابل دلار به ۱.۳۶۵۱ دلار رسید.
منبع:

1400/10/28
15:58:40
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آمریكا , ارز , انرژی , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات