یك مقام مسئول اعلام كرد؛

۱۴ متهم بورسی ممنوع الخروج شدند

۱۴ متهم بورسی ممنوع الخروج شدند ساسان گستر: مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از دستور قضایی در خصوص ممنوع الخروجی ۱۴ متهم بورسی اطلاع داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدعلی شیری زاده اظهار داشت: این متهمان بورسی به تازگی در یكی از پرونده ها كه در آن ظن دستكاری و استفاده از اطلاعات نهانی می رفت، با استفاده از مرجع قضایی ممنوع الخروج شدند.
وی اضافه كرد: این اقدام بعد از آن انجام شد كه گزارش هایی در خصوص اینكه در یكی از نمادهای بورسی مجموعه ای از فعالیت های غیرمجاز در حال انجام می باشد، به سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. البته مجموعه ای از عناوین و جرایم عمومی هم در پرونده احراز شد. این موارد هم اعلام شد، اما در مورد جرائم عمومی طبق ماده ۵۲ قانون بازار، وظیفه ما اعلام جرم است.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینكه سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد جرایم بورسی بعنوان شاكی وارد می شود، اظهار داشت: افرادی كه در نماد بورسی مورد نظر اقدام به دستكاری و استفاده از اطلاعات نهانی كرده اند در سطح گسترده فعالیت داشتند و ما در این خصوص شكایت خویش را در دادسرا به ثبت رسانده ایم.
به گفته شیری زاده، همه اشخاصی كه در این پرونده متهم هستند، عموما با همدیگر روابط فامیلی سببی و نسبی دارند و به صورت "سازمان یافته" فعالیت نموده اند. بدین مفهوم كه تمامی متهمین با برنامه ریزی و به صورت هماهنگ اقدامات خویش را انجام داده اند و جرائم متعددی را مرتكب شده اند.
وی اضافه كرد: بر مبنای بررسی های اولیه بازپرس، متهمین اصلی فعال در نماد بورسی مورد نظر حدود ۳۸ نفرند، بنابراین بازجویی ها از این تعداد به صورت منظم و پیوسته در حال انجام می باشد و تحقیقات قضایی در مورد آنها ادامه دارد و به مراحل پایانی خود نزدیك می گردد.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح كرد: از طرفی این ظن وجود داشت كه متهمین با عنایت به تخلفات متعددی كه مرتكب و باعث ضرر و زیان افراد زیادی شده بودند، ممكن است از كشور متواری شوند.
شیری زاده توضیح داد: از آنجائیكه برخی از این متهمین دارای توابع دوگانه بودند، سازمان بورس سریعا اقدام و با استفاده از مرجع قضایی، ۱۴ نفر را كه نقش مهم تر و موثرتری داشتند، ممنوع الخروج كرد.
بدیهی است در هفته های آتی بعد از تكمیل تحقیقات قضایی، متهمین مزبور جهت اقدامات بعدی قضایی به دادسرا احضار شوند و نتیجه نهایی به اطلاع عموم خواهد رسید.
سازمان بورس در جهت ارتقاء سلامت بازار و توسعه بازار شفاف و كارا، شكایات متعددی به طرفیت اشخاص متخلف و مجرم در محاكم مطرح كرده و از این پس اطلاعات اقدامات سازمان به اطلاع عموم خواهد رسید.

1396/12/25
18:06:58
5.0 از 5 امتیاز
4392
تگهای خبر: بازار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات