استاندار خوزستان عنوان كرد:

بهره مندی از دانش متخصصان هلندی در حوزه آب و كشاورزی خوزستان

بهره مندی از دانش متخصصان هلندی در حوزه آب و كشاورزی خوزستان ساسان گستر: اهواز- استاندار خوزستان بر ضرورت استفاده از دانش متخصصان كشور هلند برای اجرای طرح های جدید در حوزه آب و كشاورزی استان تاكید كرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در دیدار با یك هیئت هلندی در استانداری خوزستان ضمن تشكر از حمایت كشور هلند از برجام اظهار داشت: امیدواریم موانع پیش رو در مسائل اقتصادی به سرعت برداشته شود و در این زمینه با سرعت پیش برویم.
وی با اشاره به اینكه رفع موانع مراودات اقتصادی با كشور هلند با سفرهای نمایندگان دو كشور در حال انجام می باشد، بیان كرد: امیدورایم با عنایت به پیشینه ۴۰۰ ساله روابط تجاری بین ایران و هلند، این روابط به شكل گسترده تری ادامه پیدا كند.
شریعتی ادامه داد: امیدواریم ارتباط بوجود آمده با خوزستان هم منشأ این گسترش باشد و ارتباط اقتصادی بوجود آمده میان دو كشور كه مورد علاقه ما و دوستان در هلند است زمینه این ارتباطات اقتصادی را بیش از پیش فراهم آورد.
استاندار خوزستان اظهار داشت: نخستین اقدام رسمی و مدرن ورود هلندی ها برای كمك به توسعه ایران از خوزستان شروع شده و ما علاقمند به گسترش آن هستیم.
شریعتی اظهار نمود: یك سوم آب های شیرین روان و جاری كشور در خوزستان است؛ جلگه خوزستان و كوهپایه های این استان هم جزو زمین های حاصلخیز كشور هستند.
استاندار خوزستان ادامه داد: در عین حال با عنایت به خشكسالی های اخیر و گسترش كشاورزی مدرن و سنتی با مشكل كمبود آب مواجه هستیم و در این خصوص حتما باید در روش های كشاورزی خود تجدیدنظر نماییم.
شریعتی اضافه كرد: باید در زمینه صنعت روش ها و الگوهای كشتی را پیاده نماییم كه بتوانیم در این زمینه شاهد افزایش بهره وری باشیم.
استاندار خوزستان اظهار داشت: در این بین یكی از كشورهایی كه بیشترین پیشرفت ها و تحقیقات را در این زمینه داشته كشور هلند است و ما اصرار داریم با استفاده از تجربیات متخصصان این كشور روش های نوین را در كشاورزی به كار ببریم.
استاندار خوزستان با اشاره به نیاز خوزستان به تغییر شرایط اظهار داشت: باید طرح جدیدی برای كشاورزی و آب داشته باشیم و در این خصوص بسیار اصرار می ورزیم.
شریعتی با اشاره به مسائل آب شرب و تصفیه خانه های آب شرب، آب شیرین كن ها، مشكلات حوزه گردشگری و سدهای لاستیكی بر روی رودخانه كارون بیان كرد: در مورد عملیاتی شدن ارتباط با كشور هلند جدی هستیم تا با طرح ها را عملیاتی نماییم.
وی با اشاره به اینكه می خواهیم تحقیقات شورورزی جهت استفاده از زه آب های كشاورزی در خوزستان داشته باشیم، اظهار داشت: بیش از سه میلیارد مترمكعب زه آب در خوزستان وجود دارد؛ كشورهای دیگر از این زه آب ها برای كشاورزی، آبزی پروری و گیاهان متناسب با این شوری استفاه می كنند ولی ما متأسفانه آن را به نقاطی منتقل می نماییم كه مشكلاتی برای استان تولید كند.
استاندار خوزستان با اشاره به اینكه تولید محصولات كشاورزی در سطح كشور هلند بسیار بالا است، اظهار داشت: بنابراین بهره وری هم بیشتر است كه ما تقاضای استفاده از تجربیات متخصصان این كشور در این زمینه را داریم
شریعتی اظهار نمود: خوزستان مركز تمدن عیلامی ها و هخامنشی ها است و آثار تاریخی خوزستان و آثار میراثی آن به چند هزار سال قبل برمی گردد؛ آثاری مثل سازه های آبی شوشتر، كاخ آپادانا، هفت تپه، جندی شاپور همه و همه قدمتی چند هزار ساله دارند؛ اختلاف دمای شهرهای خوزستان بین ۲۵ تا ۳۰ درجه بوده و این ها از قابلیت های خوزستان است.
استاندار خوزستان اظهار داشت: خوزستان پس از تهران بیشترین نقش را در تولید ناخالص ملی دارد كه این امر یك نقش استراتژیك است. روزانه حدودا ۲.۷ میلیون بشكه نفت در خوزستان برای تقویت اقتصاد كشور تولید می گردد.
شریعتی ادامه داد: یك و نیم میلیارد دلار در چهار سال قبل برای احیای اراضی هزینه شده و می خواهیم روش های مدیریت نوین را برای افزایش تولید محصولات و میزان بهره وری توسعه دهیم.
وی ادامه داد: با كمك متخصصان استان و كشور هلند، خویش را را با شرایط كم آبی سازگار نماییم.
استاندار خوزستان با تاكید بر استفاده از تخصص حوزه های دانشگاهی در برنامه ریزی ها اظهار داشت: استان خوزستان آمادگی تبادل دانشجو با كشور هلند را دارد.

1397/02/10
14:59:38
5.0 از 5 امتیاز
4718
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات