پرداخت ۵ درصد ارز صادراتی به لوازم خانگی

پرداخت ۵ درصد ارز صادراتی به لوازم خانگی ساسان گستر: سخنگوی انجمن صنفی تولیدكنندگان لوازم خانگی از برگزاری جلسه ارزی با مسئولان بانك مركزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید و صادرات لوازم خانگی اطلاع داد و اعلام نمود: مقرر است پنج درصد ارز صادراتی در اختیار صادركنندگان لوازم خانگی قرار گیرد.حمیدرضا غزنوی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه شب گذشته جلسه ای در ساختمان سازمان توسعه تجارت ایران با حضور عراقچی - معاون ارزی بانك مركزی- و هم خسروتاج - رئیس سازمان توسعه تجارت - به همراه جمعی از صادركنندگان و تولیدكنندگان لوازم خانگی برگزار شد، اظهار نمود: در این جلسه اعلام گردید كه هیچ پرونده ای نبوده است كه بر مبنای قانون ثبت سفارش و رعایت دستورالعمل های مربوطه در بخش واردات مشمول دریافت ارز نشود.

وی ادامه داد: مسائل مختلفی در حوزه پتروشیمی، فولاد و سایر مواد اولیه به كار برده شده در بخش تولید لوازم خانگی مطرح و درخواست های لازم جهت رفع مشكل صادركنندگان لوازم خانگی در سامانه ارزی بانك مركزی عنوان شد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدكنندگان لوازم خانگی با بیان اینكه قرار بر این است پنج درصد از میزان ارز صادراتی در حوزه لوازم خانگی در اختیار صادركنندگان قرار گیرد، اظهار داشت: این پنج درصد جدا از میزان ارزی است كه به صادركنندگان تعلق می گیرد و در حالیكه در سامانه نیما به ثبت می رسد اما صادركنندگان می توانند جهت مصارف جاری خود نظیر موارد خدماتی، ماموریت ها، بازاریابی و تبلیغات از آن استفاده كنند.

غزنوی همینطور با تاكید بر اینكه تصمیم اتخاذ شده در جهت بهبود وضعیت بازار تولید، صادرات و واردات لوازم خانگی خواهد بود، تصریح كرد: اگر شرایط به درستی پیش برود، تنها قاچاقچیان هستند كه از این روند متضرر خواهند شد و بازار دچار ثبات و بهبود وضعیت خواهد شد.

به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، ۲۱ فروردین ماه سال جاری بود كه بانك مركزی طی اطلاعیه ای در ارتباط با یكسان سازی نرخ ارز تصمیم به تثبیت در بازار گرفت. این اطلاعیه در ایام اجرای تصمیم ستاد اقتصادی دولت در خصوص یكسان سازی نرخ ارز با بهای ۴۲۰۰ تومانی برای هر دلار آمریكا به منظور تثبیت قیمت ها بود.
1397/02/17
12:58:16
5.0 از 5 امتیاز
4181
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات