روسیه به دنبال ثبت اولین مازاد بودجه خود از سال ۲۰۱۱

روسیه به دنبال ثبت اولین مازاد بودجه خود از سال ۲۰۱۱ ساسان گستر: پیش نویس لایحه بودجه روسیه نشان داده است به لطف افزایش غیر منتظره بهای نفت، روسیه در مسیر ثبت اولین مازاد بودجه خود از سال ۲۰۱۱ است.به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، طبق پیش نویس وزارت دارایی روسیه، مازاد بودجه این كشور می تواند در سال ۲۰۱۸ به ۰.۴۵ درصد از تولید ناخالص داخلی این كشور برسد كه معادل ۴۴۰.۶ ملیارد روبل ( ۷.۱۴ میلیارد دلار) است. این در شرایطی است كه بودجه قبلی با در نظر گرفتن قیمت حدود ۴۰ دلار در هر بشكه برای نفت اورال، كسری بودجه ۱.۴ درصدی را پیش بینی كرده بود.

در چهار ماه نخست امسال بهای نفت به صورت متوسط ۶۶.۱۵ دلار در هر بشكه بوده است. نفت و گاز ۴۰ درصد از درآمدهای بودجه ای را تشكیل می دهند. تحلیلگران " وی تی بی كپیتال" در یادداشتی اعلام كردند: از این رو افزایش در درآمدهای قابل پیش بینی خواهیم داشت، در حالیكه مخارج به نسبت لایحه اصلی بودجه خیلی تغییر نخواهند كرد.

این مازاد بودجه به معنای نیاز كمتر به استقراض دولتی است و به دولت كمك می نماید در شش سال آینده به دست كم ۸ میلیارد روبل اضافه برای تحقق اهداف اقتصادی امضا شده توسط ولادیمیر پوتین- رئیس جمهور روسیه- دسترسی داشته باشد.

ایوان چكاروف- كارشناس اقتصادی ارشد موسسه " سیتی" اظهار داشت: در صورت وجود شوك های كلان منفی و یا ژئوپلیتیكی، مازاد بودجه به مفهوم داشتن یك تكیه گاه بسیار مفید می باشد. در عین حال فضای مالی بیشتری را برای جبران هزینه های افزایش یافته مطابق با دستورات جدید بوجود می آورد.

پوتین كه هفته گذشته بعنوان رئیس جمهور سوگند یاد كرد، برنامه های جاه طلبانه ای نظیر تقویت رشد اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی را در نظر دارد.
1397/02/22
19:00:48
5.0 از 5 امتیاز
4680
تگهای خبر: دلار , دولت , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات