انگلیس كماكان جذاب ترین مقصد سرمایه گذارای اروپایی است

انگلیس كماكان جذاب ترین مقصد سرمایه گذارای اروپایی است ساسان گستر: وزیر تجارت بین المللی انگلیس اظهار داشت: انگلیس موقعیت برتر خود در جذب سرمایه گذاری خارجی را حفظ نموده و نگرانی ها از بریگزیت اغراق آمیز است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اسپوتنیك، لیام فاكس بار دیگر بر قدرت اقتصادی انگلیس با گذشت دو سال از رای مردم این كشور به ترك اتحادیه اروپا تصریح كرد و گفت با وجود تلاش ها برای مایوس كردن مردم جریان ورودی سرمایه خارجی به انگلیس قوی است.

آقای فاكس با بیان این كه انگلیس كماكان در جایگاه نخست جذب سرمایه گذاری خارجی در اروپا با وجود كاهش نرخ رشد اقتصادی و اتخاذ سیاست های محرك توسط بانك مركزی اروپا قرار دارد افزود سرمایه گذاران هنوز به استقامت زیرساخت های انگلیس و دورنمای روشن آن اطمینان دارند: می گفتند بیكاری بیشتر خواهد شد و وارد ركود می شویم اما چه شد؟ در واقع موفق شدیم ۶۰۰ هزار شغل به اقتصاد خود بیافزاییم.

نرخ تورم انگلیس هم اكنون به ۲.۴ درصد رسیده است، اما نرخ رشد سه ماهه نخست امسال با ۰.۱ درصد كاهش نسبت به سه ماهه قبل خود به ۰.۷ درصد رسیده است. فاكس اظهار داشت: فكر می كنم به توافقی عالی در مورد ترك اتحادیه اروپا رسیدیم. نرخ بیكاری هم در كمترین سطح چهل سال خود قرار دارد. او گفت سرمایه گذاران بیش از آن كه نگران دوران گذار باشند مشتاق به تحلیل وضعیت اقتصادی انگلیس در دوره بعد از بریگزیت هستند: سال قبل بیش از هر سال دیگری در تاریخ انگلیس، سرمایه خارجی وارد كشور شد.
1397/04/08
15:40:54
5.0 از 5 امتیاز
4627
تگهای خبر: تجارت , سرمایه گذاران
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات