حقوق تیرماه را با معوقات بگیرید

حقوق تیرماه را با معوقات بگیرید ساسان گستر: سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده كه اعتبار لازم برای پرداخت معوقات حقوقی در چند ماه ابتدایی سال جاری را تامین كرده است و از این رو باید تمامی دستگاه های اجرایی حقوق و مزایای تیرماه را به همراه مابه التفاوت سه ماه گذشته پرداخت كنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، حقوق و مزایای كاركنان هر ساله و با تصویب در قانون بودجه شامل افزایش نسبت به سال قبل می گردد و بر این اساس حقوق سالانه پرداخت خواهد شد. برای سال جاری درصد افزایش حقوق كم حاشیه نبود و پس از تصویب در قانون بودجه بار دیگر دستخوش تغییراتی شد. ماجرا از این قرار بود كه دولت در بخشنامه بودجه ۱۳۹۷ افزایش بین ۵ تا ۱۰ درصدی را برای حقوق كاركنان پیشنهاد كرد كه در ادامه برخی انتقادات و پیشنهاداتی كه وجود داشت، درصد افزایش را با ۱۰ درصد در قالب لایحه به مجلس برد، اما مجلس پیشنهاد دیگری داشت و خواهان آن شد كه دولت درصد افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ كاركنان را حداكثر ۲۰ درصد تعیین كرده و به منظور حركت به سمت یكسان سازی نظام پرداخت ها به صورت پلكانی افزایش دهد، یعنی كاركنانی كه كمترین حداقل حقوق برایشان تعیین می شود، بیشترین افزایش را داشته و به صورت پلكانی كسانی كه حقوق بالاتری دریافت می كنند، كمترین درصد رشد به آنها اختصاص یابد.

دولت هم در ابلاغیه ای كه برای اجرای بودجه داشت، با تصویب در هیات وزیران حداكثر افزایش حقوق را بین شش تا ۱۲ درصد اعلام كرد، اما مورد واكنش مجلس قرار گرفت چون كه آنها معتقد به افزایش ۲۰ درصدی بودند. هر چند كه دولت توضیح داد حداقل حقوق را از یك میلیون و ۳۵ هزار تومان به یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش داده و این خود به مفهوم رشد ۱۶ درصدی است و از جانب دیگر تاكید داشت كه قانون بودجه می گوید افزایش حداكثر ۲۰ درصدی و از این رو دولت می توانسته در محدوده پایین تری افزایش حقوق را تعیین كند، اما در نهایت مجلس بار دیگر تغییراتی در قانون بوجود آورده و خواهان افزایش حقوق كاركنان در حداقل آن تا ۲۰ درصد شد.

بنابراین سازمان برنامه و بودجه هم به همراه سازمان اداری و استخدامی تغییرات لازم در افزایش حقوق را اعلام نموده و باید از ماه گذشته حقوق ها بر این اساس پرداخت می شد. اما عموما این اتفاق نیفتاد و مابه التفاوت پرداختی در سه ماه ابتدایی سال در اغلب سازمان ها همچنان پرداخت نشده است. این در شرایطی است كه سازمان برنامه و بودجه در تازه ترین ابلاغیه خود به دستگاه های اجرایی تاكید كرده كه اعتبار هزینه سه ماه اول سال ۱۳۹۷ را برای دستگاه ها تامین كرده و ضروری می باشد تمامی دستگاه های اجرایی ملی و استانی احكام كارگزینی كاركنان خویش را بر مبنای مصوبه جدید صادر و حقوق و مزایای آنها در تیرماه را طبق احكام جدید همراه با مابه التفاوت سه ماه گذشته پرداخت كنند.

بر این اساس كاركنان دستگاه های دولتی باید منتظر باشند تا در تیرماه علاوه بر اینكه حقوق و مزایای خویش را طبق قوانین جدید افزایش حقوق دریافت می كنند، مابه التفاوتی كه در سه ماه گذشته به آنها پرداخت نشده است، همراه حقوق به حسابشان واریز شود.
1397/04/16
17:09:18
5.0 از 5 امتیاز
4831
تگهای خبر: دستگاه , دولت , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات