در گفتگو با مهر عنوان شد:

ترامپ از تحریم فرش دست بردارد، فرش صلح جهانی به سازمان ملل می رود

ترامپ از تحریم فرش دست بردارد، فرش صلح جهانی به سازمان ملل می رود ساسان گستر: رئیس مركز ملی فرش با اشاره به اینكه فرش دستباف ایرانی در لیست نخستین كالاهای تحریمی از جانب رئیس جمهور آمریكا قرار گرفته است، اظهار داشت: در پاسخ به این تحریم، فرش صلح جهانی به سازمان ملل می رود.


فرشته دستپاك در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری آیین رسمی گشایش بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف اطلاع داد و اظهار داشت: در این نمایشگاه تلاش خواهد شد تا با حضور سفرا، مقامات ارشد كشور و میهمانان خارجی، زمینه ای را برای معرفی فرش دستباف ایرانی بعنوان سفیر فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در بازارهای هدف، فراهم نماییم. رئیس مركز ملی فرش ایران اضافه كرد: فرش دستباف ایرانی همچون نخستین كالاهایی بود كه از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریكا در لیست كالاهای تحریمی قرار گرفت، در حالیكه مردم آمریكا نباید از فرش دستباف ایرانی محروم بمانند و این مبادرت به شدت از جانب ایران محكوم می شود؛ باآنكه رشد صادرات فرش دستباف ایرانی به آمریكا طی ۴ ماهه ابتدای سال جاری هم به خوبی نشان داد كه تقاضا برای این هنر-صنعت اصیل ایرانی همچنان در آمریكا وجود دارد و تحریم مانع از برآورده شدن آن نمی گردد. وی خاطرنشان كرد: در این میان، فرش صلح جهانی هم در ایام برگزاری نمایشگاه فرش دستباف كه از فردا(سوم شهریورماه) به مدت یك هفته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، رونمایی می گردد و بعد از آن، از جانب وزیر امور خارجه یا رئیس جمهور به مقر سازمان ملل در وین، منتقل خواهد شد.
به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، در چهار ماهه ابتدای سال ۹۷ معادل ۷۹۲.۷ تن فرش دستباف به ارزش ۳۸ میلیون دلار صادر شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۱۷۱ درصد و ارزشی ۸۰.۹ درصد افزایش داشته، این در شرایطی است كه در چهار ماهه ابتدای سال ۹۶ ۲۹۲.۵ تن به ارزش ۲۱ میلیون دلار به این كشور صادر شده بود.
كل صادرات فرش در چهار ماهه ابتدای سال جاری هزار و ۹۸۳.۸ تن به ارزش ۹۹.۶ میلیون دلار بوده كه این رقم در سال ۹۶، هزار و ۲۳۰.۷ تن به ارزش ۸۹ میلیون دلار بوده است كه ۶۱.۱ درصد به لحاظ وزنی و ۲۱.۴ درصد به لحاظ ارزشی رشد داشته است.


1397/06/02
14:14:36
5.0 از 5 امتیاز
4792
تگهای خبر: آمریكا , ارز , دلار , نمایشگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات