معاون حجتی اعلام كرد:

تولید پسته امسال نصف شد، مخالف توقف صادرات هستیم

تولید پسته امسال نصف شد، مخالف توقف صادرات هستیم ساسان گستر: معاون وزیر جهاد با اشاره به اینكه برآورد می گردد میزان تولید پسته در سال جاری، حدود ۱۷۰ هزارتن باشد، اظهار داشت: برآورد تشكل ها یك سوم این میزان است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، محمدعلی طهماسبی در نشستی خبری كه به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود، در پاسخ به پرسش مهر درباره آخرین وضعیت تولید پسته در سال جاری، تصریح كرد: حدود ۴۶۰ هزار هكتار سطح باغات پسته كشور است.
وی افزود: هر جا كه مشكل كم آبی وجود داشته باشد و اقلیم خشن تر شود، كشت پسته مورد استقبال قرار می گیرد؛ بعنوان مثال هم اكنون در مناطقی مثل خوزستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل پسته كشت می گردد.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه گرمازدگی آخر سال قبل و سرمای بهار امسال به تولید پسته در سالجاری خسارت وارد كرد، افزود: برپایه برآوردی كه در استانهای تولیدكننده انجام شده، امسال میزان تولید به حدود ۱۷۰ هزارتن خواهد رسید؛ اما این برآورد هنوز قطعی نیست.
طهماسبی اظهار داشت: برآورد تشكل ها این است كه میزان تولید یك سوم میزانی است كه وزارت جهاد برآورد كرده و بیش از ۶۰ هزارتن نیست.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه از سال قبل مقداری پسته در انبارها مانده است، اضافه كرد: با عنایت به افزایش قیمت جهانی و گرانی دلار، امكان دارد صادرات ما از نظر وزنی افت كند اما از نظر ارزشی كاهش چندانی در این زمینه نخواهیم داشت.
طهماسبی درباره اینكه چرا بین برآورد تشكل ها و وزارت جهاد درباره میزان تولید این همه اختلاف وجود دارد؟، اظهار داشت: ما از مدیریت های باغبانی استانها استعلام گرفته و سپس به جمع بندی رسیدیم.

1397/06/04
16:30:19
5.0 از 5 امتیاز
4471
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات