یك معامله گر آتی سكه تاكید كرد

تبدیل تهدید نوسانات بازار نقدی سكه به فرصت

تبدیل تهدید نوسانات بازار نقدی سكه به فرصت ساسان گستر: یك فعال بازار آتی می گوید با وجود اینكه معاملات در حال تسویه است و ما فعالان بازار آتی، ۱۰ سال به معامله سكه پرداختیم، شاید بتوان تهدید نوسانات شدید بازار نقدی سكه را به یك فرصت برای توسعه بازار آتی و اختیار معامله بر پایه دارایی های متنوع تر تبدیل كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در هفته ها و ماه های اخیر شاهد نوسانات شدید قیمت سكه و طلا در بازار نقدی و روند هیجانی برخی معامله گران در بازار آتی سكه بودیم كه امروز بازار آتی در جهت حفظ منافع سرمایه گذاران تسویه شد تا بعد از عادی شدن شرایط و با عمق بیشتر بازگشایی شود.

در همین رابطه احمد بیات، معامله گر آتی سكه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه ریسك معاملات آتی به قدری افزایش یافته بود كه به علت ترس از دریافت موقعیت فروش، بازار به صورت یكطرفه دنبال می شد، اظهار داشت: با وجود اینكه معاملات در حال تسویه است و ما فعالان بازار آتی، ۱۰ سال به معامله سكه پرداختیم، شاید بتوان تهدید نوسانات شدید بازار نقدی سكه را به یك فرصت برای توسعه بازار آتی و اختیار معامله بر پایه دارایی های متنوع تر تبدیل كرد.

بیات اظهار نمود: با وجود آنكه زمان زیادی از طریق اندازی معاملات آتی زعفران نمی گذرد، اما حجم قراردادها و استقبال فعالان از این دارایی جدید به قدری بالا بوده كه می توان به بازار آتی پر قدرت بر پایه دارایی های جدید و متنوع امید زیادی داشت.

به گفته وی، البته بورس كالا در سال های قبل برای ورود محصولاتی در بازار آتی كوشش كرد كه باید این اقدامات و تلاش ها بیشتر شود و شاهد حضور چندین كالا بر تابلوی بازار آتی باشیم. با این اقدام سرمایه گذاران به جای ورود به بازارهای واقعی، به سمت ابزارهای مالی حركت می كنند و عمق بازارها به علت بزرگی حجم و ارزش معاملات افزایش می یابد.

این كارشناس بازار سرمایه به بیان اینكه بازارهای مشتقه در بورس های كالایی و اوراق دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند، اظهار داشت: این بازار و ابزارهای مالی باید آنقدر در بازار سرمایه ایران همچون بورس كالا توسعه یابد كه در سطح كلان اقتصادی هم از این ابزارها استفاده گردد.
1397/06/11
14:44:22
5.0 از 5 امتیاز
4709
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات