مخالفت اردوغان با همكاری با صندوق بین المللی پول

مخالفت اردوغان با همكاری با صندوق بین المللی پول ساسان گستر: رئیس جمهور تركیه اظهار داشت: این كشور پرونده صندوق بین المللی پول را بسته است و دیگر آن را باز نخواهد كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان كه در نشست هم اندیشی اعضای حزب عدالت و توسعه حضور یافته بود گفت كشورش نیازی به كمك صندوق بین المللی پول ندارد. وی افزود كه از نظر تركیه، پرونده همكاری با صندوق پول بسته شده است.
تركیه از سال ۲۰۱۳ كه بدهی خود به صندوق را پرداخت كرد با این نهاد بین المللی همكاری گسترده ای نداشته است. اردوغان افزود كه تركیه فاصله بسیاری تا نیاز به كمك فنی صندوق بین المللی پول دارد. برات آلبایراك- وزیر دارایی تركیه هم كه در این نشست حاضر بود گفت اقتصاد تركیه در مرحله بازگشت به ثبات قرار دارد.
این اظهارات در شرایطی مطرح می گردد كه تركیه پیشتر از قطع همكاری با موسسه مشاوره ای آمریكایی مك كینزی در واكنش به انتقادات دولت اطلاع داده بود.
از زمان تنش با آمریكا بر سر بازداشت یك كشیش آمریكایی، لیر تركیه تحت فشار زیادی بوده و ۴۰ درصد ارزش خویش را از دست داده است. با این وجود اردوغان كاهش ارزش لیر را ناشی از جنگ اقتصادی ضد تركیه می داند كه بزرگ ترین حمله اقتصادی به تركیه در طول تاریخ این كشور بوده است.1397/07/16
22:45:09
5.0 از 5 امتیاز
4211
تگهای خبر: آمریكا , ارز , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات