بزرگ ترین اقتصادهای اروپا كدام كشورها هستند؟

بزرگ ترین اقتصادهای اروپا كدام كشورها هستند؟ ساسان گستر: آلمان كماكان بزرگ ترین اقتصاد قاره سبز است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بیزینس چیف، طبق داده های بانك جهانی، بزرگ ترین اقتصادهای اروپا برحسب تولید ناخالص داخلی تا آخر سال ۲۰۱۷ عبارت اند از:
۱-آلمان: این كشور ۲۸ درصد كل تولید ناخالص داخلی اروپا را در ختیار دارد. به لطف نرخ بیكاری و جرم پایین، زیرساخت های نیرومند و نیروی كار ماهر، اقتصاد آلمان در سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی به ارزش ۳.۶۷ تریلیون دلار داشته است. صنعت، ۷۰ درصد اقتصاد آلمان را تشكیل می دهد و ۷۲ درصد نیروی كار در این بخش شاغل هستند. فولكس واگن بزرگ ترین خودروساز اروپا یكی از مشهورترین شركت های آلمانی است.
۲- انگلیس: اقتصاد انگلیس با تولید ناخالص داخلی ۲.۶۲ تریلیون دلاری خود در سال ۲۰۱۷، در رده دوم بزرگ ترین اقتصادهای اروپایی قرار گرفته است. بخش خدمات، بزرگ ترین بخش اقتصاد این كشور ۶۶ میلیون نفری بوده و ۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی این كشور را برعهده دارد. لندن یكی از مراكز مهم مالی جهان است و بانك "اچ اس بی سی" كه بزرگ ترین بانك اروپاست در این شهر مستقر است.
۳-فرانسه: تولید ناخالص داخلی فرانسه ۲.۵۷ تریلیون دلار بوده است. این كشور بیش ترین شمار فارغ التحصیلان علوم پایه در میان كشورهای اروپایی را دارد و مقر شركت هایی چون ایرباس و پژو در آن است. صنایع شیمیایی كلیدی ترین صنعت فرانسه است به صورتی كه ۳۳۳۵ شركت فعال در این صنعت برای ۱۶۵ هزار نفر اشتغال زایی كرده اند.
۴-ایتالیا: این كشور با حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت، تولید ناخالص داخلی ۱.۹۳ تریلیون دلاری داشته است. ایتالیا دهمین صادركننده بزرگ كالا در جهان است. مقر "فیات" و جیورجیو آرمانی در این كشور واقع شده است.
۵-اسپانیا: اقتصاد این كشور بعد از ركود سال ۲۰۱۵ در حال بازگشت به وضعیت مطلوب است. توریسم مهم ترین صنعت اقتصادی این كشور است و ۱۱ درصد تولید ناخالص داخلی ۱.۳ تریلیون دلاری اسپانیا مربوط به این بخش است.
۶-هلند: این كشور یكی از مهم ترین قطب های حمل و نقل اروپاست و بندر آمستردام این كشور، پرترددترین بندر اروپا و بندر روتردام بزرگ ترین بندر اروپاست. اقتصاد این كشور در سال ۲۰۱۷ حدود ۸۲۶ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی داشته است. شركت رویال داچ شل كه بیش ترین درآمد را در میان شركت های انرژی اروپا دارد، در این كشور واقع شده است.
۷- سوئیس: بخش خدمات ۷۴ درصد تولید ناخالص داخلی ۶۷۸ میلیارد دلاری این كشور را تشكیل می دهد. سوئیس یكی از مهم ترین قطب های بانكی دنیاست و مقر شركت نستله- بزرگ ترین تولیدكننده محصولات غذایی جهان در آن واقع شده است.
۸- سوئد: اقتصاد سوئد بیش تر بر پایه صادرات محصولاتی چون مبل و كاغذ استوار است. تولید ناخالص داخلی سوئد در سال ۲۰۱۷ معادل ۵۳۸ میلیارد دلار بوده است و مقر شركت های مشهوری چون "ایكیا" و" اچ اند ام" در این كشور واقع است.
۹-لهستان: اقتصاد ۵۲۴ میلیارد دلاری لهستان عموما مبتنی بر صنایع دارویی، كشاورزی و معدنی استوار است. لهستان عضو منطقه یورو نیست و واحد پول آن زلوتی است.
۱۰-بلژیك: بلژیك به علت همجواری با آلمان، هلند، فرانسه و انگلیس یكی از قطب های حمل و نقل اروپاست. این كشور كه میزبان مقر اتحادیه اروپاست، هشتمین صادركننده بزرگ فولاد جهان به حساب می آید و تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۷ برابر ۴۹۳.۶۸ میلیارد یورو بوده است.1397/07/19
15:05:52
5.0 از 5 امتیاز
4492
تگهای خبر: ارز , اشتغال , انرژی , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات