معاون بازرسی وزارت اقتصاد و امور دارایی:

آماده ایم صادرات برای اربعین آینده قطع نشود

آماده ایم صادرات برای اربعین آینده قطع نشود چذابه ـ معاون بازرسی وزارت اقتصاد و امور دارایی اظهار داشت: در صورت تامین زیرساخت های لازم، این آمادگی را داریم كه صادرات برای سال آینده در روزهای اربعین قطع نشود.رضا قمی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر مستقر در مرز چذابه اظهار نمود: طی چند سال قبل ستادی در وزارت اقتصاد و دارایی و دستگاه های تابعه از جمله بانك ها، گمركات و بیمه ها به منظور خدمت رسانی به زائران حسینی تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: این ستاد به صورت خودجوش و مردمی با یاری مدیران ارشد وزارتخانه و كاركنان وزارتخانه هر سال نسبت به خدمات رسانی به زائران حسینی اقدام می كند.
معاون بازرسی وزارت اقتصاد و امور دارایی تاكید كرد: البته بیشتر اعتبارات در راه خدمات رسانی های ستاد خودجوش و مردمی بوده ولی لطف مدیران هم بوده است.
قمی زاده با اشاره به راه اندازی مواكب مختلف در مرزها به منظور خدمات رسانی به زائران حسینی خاطرنشان كرد: طی چهار سال اخیر علاوه بر اینكه به شكل منسجم در حوزه وظایف اصلی كه شامل بیمه كردن زائران و خدمات گمركی خدماتی را عرضه می دهیم، مجموعه بانك های دولتی و خصوصی هم دستگاه های خوپرداز بسیاری را در مرز مستقر كردند.
وی در ارتباط با تفكیك مرزهای شلمچه و چذابه به منظور عدم تعطیلی كارهای تجاری و صادرات به كشور عراق اظهار داشت: در صورت در اختیار قرار گرفتن زیرساخت های اولیه و مهیا شدن جاده مجزا در هر دو مرز گمركات این آمادگی را دارد تا در سال آینده وقفه ای در صادرات تولید نشود و بتوانیم متوازی با همین زائران حركت صادرات را قطع نكنیم.
معاون بازرسی وزارت اقتصاد و امور دارایی تاكید كرد: برای تفكیك تردد زائران و كامیون های صادراتی باید در استان زیرساخت ها فراهم و بعد نسبت به انجام فعالیت های لازم اقدام نمود.
قمی زاده در انتها پیام اربعین را وحدت بین مردم جهان دانست و اظهار داشت: امروزه شاهد حضور بیش از ۹۰ كشور در مراسم اربعین حسینی هستیم و این حركت وحدتی بین شیعه، سنی و اقلیت های مختلف تولید می كند؛ در حقیقت پیام اربعین صلح، دوستی و نهضت حسینی است.
 

1396/08/19
19:20:09
5.0 از 5 امتیاز
5108
تگهای خبر: خدمات , صادرات , گمرك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات