گزارش ساسان گستر به نقل از مهر؛

معاملات اوراق تسهیلات مسكن آب رفت، نرخ در كانال ۶۰ هزار تومان

معاملات اوراق تسهیلات مسكن آب رفت، نرخ در كانال ۶۰ هزار تومان ساسان گستر: همزمان با بازگشت ركود تورمی به بازار مسكن و كاهش توان قدرت افزایی تسهیلات مسكن از محل اوراق، معاملات برگه های تسه در بازار فرابورس به شدت كاهش یافته و نرخ همچنان در كانال ۶۰ هزارتومان است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، به دنبال اعلام افزایش ۸۳.۵ درصدی قیمت مسكن در مهر ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل و همینطور كاهش ۳۲.۳ درصدی تعداد معاملات در تهرانكه به زعم خیلی از كارشناسان اقتصادی، می توان برداشت ركود تورمی از آن داشت، همینطور با عنایت به كاهش اثرگذاری و پوشش دهی تسهیلات مسكن از محل اوراق تا كمتر از ۲۰ درصد ارزش ملك، قیمت هر برگه تسهیلات مسكن هم در بازار فرابورس در بازه یك ماهه اخیر در كانال ۵۰ هزار تومانی باقی مانده است.
بر اساس آنچه در روز جاری در مورد معاملات اوراق تسهیلات مسكن اعلام شده، هر برگه تسهیلات مسكن صادره در مهر ماه سال قبل (تسه ۹۶۰۷) با ارزش ۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان در ارزانترین قیمت و در گرانترین قیمت هم با نرخ ۶۰ هزار تومان به فروش می رسد.
همچنین هر برگه تسهیلات مسكن صادره در تیر سال قبل (۹۶۰۴) در ارزانترین قیمت با نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ و در گرانترین نرخ هم با رقم ۵۸ هزار و ۲۵۰ تومان خرید و فروش می گردد.
برگه های تسهیلات مسكن صادره در اردیبهشت امسال (۹۷۰۲) در ارقام ۵۸ هزار و ۶۰۰ تا ۵۹ هزار و ۹۰۰ تومان در نوسان است. اما این نوسان برای برگه های تسهیلات مسكن صادره در خرداد امسال (تسه ۹۷۰۳) بین ارقام ۵۹ تا ۶۱ هزار تومان به ثبت رسیده است.
از دیگر اوراقی كه در بازه ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان خرید و فروش می شوند، هر برگه امتیاز حق تقدم تسهیلات مسكن صادره در مرداد ۹۷ (تسه ۹۷۰۵) است كه در ارزانترین معامله امروز به نرخ ۵۸ هزار تومان و در گرانترین معامله به ارزش هر برگه ۶۰ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.
اوراق تسهیلات مهر ماه امسال (تسه ۹۷۰۷) هم هم اكنون كمتر از ۶۰ هزار تومان بوده و ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می گردد.
گفتنی است خرید و فروش اوراق تسهیلات مسكن، از نظر حجم و تعداد برگه ها هم با كاهش قابل توجهی برخوردار بوده؛ به گونه ای كه اوراق تسهیلات مسكن خرداد ۹۶ در حجم ۳۵ برگه، اوراق تسهیلات مسكن دی ماه ۹۵ در ۸۰ برگه، اوراق خرداد ۹۶ در ۹۵ برگه و اوراق فروردین ۹۶ هم تنها در ۲۰ برگه به فروش رسیده است.
كاهش قیمت اوراق تسهیلات مسكن متعلق به بانك عامل بخش مسكن در كاهش ارزش هر برگه تسهیلات مسكن متعلق به بانك ملی هم اثرگذار بوده و خرید و فروش هر برگه تسهیلات مسكن صادره در شهریور ۹۷ با نماد «تملی ۷۰۶» با نرخ ۴۴ هزار تومان در جریان است.
در حال حاضر در معاملات امروز فرابورس، تنها ۱۱ برگه از این اوراق خرید و فروش شده است.

1397/08/23
13:47:20
5.0 از 5 امتیاز
4289
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات