معاون وزیر اقتصاد مطرح كرد:

منتظر كانال انتقال مالی ایران و اروپا نمی مانیم

منتظر كانال انتقال مالی ایران و اروپا نمی مانیم ساسان گستر: معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: ایران نباید منتظر تشكیل SPV باشد و می تواند از محل درآمدهای نفتی خود مبادرت به تامین سرمایه پروژه های خود كند.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، محمد خزاعی رئیس كل سازمان سرمایه گذاری و كمكهای اقتصادی و فنی ایران در همایش تخصصی معرفی فرصت های سرمایه گذاری قشم در حوزه نفت و انرژی با تاكید بر اینكه نفوذ آمریكا در سطح بین المللی به چالش كشیده شده و شاهد تغییراتی در اوضاع آمریكا كه ایران در شكل گیری آن موثر بوده است، هستیم، اظهار داشت: قشم می تواند یك فرصت برای تغییر اقتصادی ایران باشد و در تلاشیم تا از ظرفیت های موجود این منطقه حداكثر استفاده را داشته باشیم.
وی افزود: این جزیره علاوه بر خاصیت های مثبتی كه از نظر جغرافیایی دارد، خاصیت های منحصربه فرد دیگری دارد كه همچون آن می توان به ظرفیت تبدیل شدن به هاب انرژی، هاب احداث ارزش افزوده در بخش انرژی، هاب حمل و نقلی و در نهایت فاصله كمی كه با استان هرمزگان دارد اشاره نمود كه به نظر می آید برنامه ریزی های خوبی در این زمینه انجام شده و تنها تامین مالی آن باقی مانده كه ما توان پشتیبانی از این تامین مالی را داریم.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه توسعه و فعالیت در جزیره قشم جزو سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: پروژه های زیادی در كشور وجود دارد كه همگی نیازمند سرمایه گذاری اند اما باید در نظر داشت این پروژه ها باید اولویت بندی شوند. در حوزه قشم باز پروژه های تعریف شده در این جزیره در حوزه های مختلف باید اولویت بندی شده و برمبنای اولویت تخصیص منابع مالی داده شوند.
به گفته خزاعی نباید منتظر تشكیل كانال نقل و انتقالات مالی بین ایران و اروپا (SPV) باشیم و می توانیم از منابع درآمدهای نفتی كه در كشورهای مختلف داریم استفاده نمائیم، در این صورت نقل و انتقال بین بانكی اتفاق نمی افتد. اما عملیاتی شدن آن نیازمند همكاری مشترك و منظم بین وزارت نفت، وزارت اقتصاد، بانك مركزی و حتی وزارت صمت است. به جرات می توان گفت ۸۰ درصد نیاز سرمایه این پروژه ها با استفاده از این منبع مالی پوشش داده می شود.
رئیس كل سازمان سرمایه گذاری و كمكهای اقتصادی و فنی ایران درانتها اعلام نمود: وزارت اقتصاد آمادكی صدور ضمانت نامه برای بخش خصوصی و دولتی در زمینه های مختلف دارد.

1397/08/28
13:23:57
5.0 از 5 امتیاز
4379
تگهای خبر: آمریكا , ارز , انرژی , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات