افزایش صادرات مصر به آمریكا

افزایش صادرات مصر به آمریكا ساسان گستر: صادرات مصر به آمریكا در سال ۲۰۱۶ به ۱۰/۶ میلیارد پوند مصر (حدود ۵۹۲/۵ میلیون دلار آمریكا) افزایش یافت كه نسبت به سال گذشته خود ۱۲/۳ درصد بیشتر شده است.


اداره آمار مصر اعلام كرد: صادرات مصر به آمریكا در سال ۲۰۱۶ به ۱۰/۶ میلیارد پوند مصر (حدود ۵۹۲/۵ میلیون دلار آمریكا) رسید كه نسبت به سال گذشته خود ۱۲/۳ درصد افزایش داشت.
 
آژانس مركزی بسیج عمومی و آمار (CAPMAS) در گزارشی در مورد روابط اقتصادی مصر با ایالات متحده گفت: صادرات مصر به ایالات متحده در ۲۰۱۶، ۴/۷ درصد كل صادرات سالیانه این كشور به جهان را تشكیل می‌دهد.
 
طبق این گزارش البسه با سایز استاندارد با ارزش ۵/۹ میلیارد پوند مصر (حدود ۳۲۹/۸ میلیون دلار) رتبه اول صادرات مصر به ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد و همچنین ۵۶/۱ درصد كل صادرات سالانه مصر به ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ را شامل می‌شود.
 
واردات سالیانه مصر از ایالات متحده هم ۸/۹ درصد افزایش یافت و از ۳۳/۵ میلیارد پوند مصر (حدود ۱/۸۷ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۵ به ۳۶/۵ میلیارد پوند مصر (حدود دو میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۶ رسید.
 
در گزارش CAMPAS همچنین آمده است سرمایه‌گذاری آمریكا در مصر در سال ۲۰۱۶ به ۲۷ میلیون پوند مصر (حدود ۱/۵ میلیون دلار) رسیده است. این مقدار در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۳/۲ میلیون پوند مصر(حدود ۷۳۸ هزار دلار) بود كه افزایشی ۱۰۴/۹ درصدی یافته است.
 
روابط مصر با ایالات متحده تحت رهبری رئیس‌جمهور عبدالفتاح السیسی و دونالد ترامپ در مقایسه با زمان رئیس‌جمهور گذشته آمریكا، بارك اوباما بسیار بهبود یافته است. دولت اوباما كمك سالیانه ۱/۳ میلیارد دلاری نظامی به مصر را پس از بركناری نظامی رئیس‌جمهور اسلام‌گرای مصر، محمد مرسی در جولای ۲۰۱۳ به حالت تعلیق درآورد.
1396/04/21
18:36:13
5.0 از 5 امتیاز
4568
تگهای خبر: صادرات , آمریكا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات