قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت به گزارش ساسان گستر در حالی‌ كه عرضه نفت در جهان همچنان بالا می باشد و مبادلات ناپایدار، اما با بروز نشانه‌هایی از افزایش تقاضا و روند كُند افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریكا، قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته گذشته به طور متوسط ۵ درصد زیاد شده است.


قیمت نفت در روز جمعه یك درصد افزایش یافت. این درحالی است كه تولیدكنندگان نفت آمریكا تنها 2 دكل نفتی به دكل‌های فعال این كشور افزودند و نشانه‌هایی از افزایش تقاضا در چین دیده شده است اما از آنجایی‌كه عرضه نفت در جهان همچنان زیاد است، مبادلات ناپایدار بود.
 
هر بشكه نفت برنت دریای شمال با 60 سنت افزایش 49.02 دلار فروخته شد و هر بشكه نفت خام آمریكا با 46 سنت افزایش 46.54 دلار معامله شد.
 
نفت آمریكا بیش از 5.2 درصد و نفت برنت بیش از 4.7 درصد طی هفته گذشته افزایش قیمت داشتند.
 
استوارد گلیك‌من، رئیس تحقیقات انرژی در موسسه CFRA در نیویورك گفت: «من فكر می‌كنم كه عامل اصلی بر قیمت نفت ارقام بزرگ ذخایر است... ما در نهایت به كمتر از 500 میلیون بشكه رسیدیم، من احساس می‌كنم كه این یك مانع روانی است.»
 
اداره اطلاعات انرژی آمریكا در روز چهارشنبه اعلام كرد ذخایر نفت خام آمریكا هفته گذشته به 7.6 میلیون بشكه كاهش یافت كه بیشترین كاهش هفتگی در 10 ماه گذشته به شمار می‌رود.
 
درحالی‌كه شركت‌های انرژی آمریكا برای دومین هفته متوالی بر تعداد دكل‌های فعال نفتی افزودن اما روند این افزایش با كمترین سرعت در سال جاری پیش می‌رود.
 
تولید نفت در داكوتای شمالی 10 هزار بشكه در روز در ماه می كاهش یافته است.
 
هنوز ذخایر نفت به راحتی بیش از متوسط 5 سال گذشته و قیمت‌ها بیش از 15 درصد كمتر از بالاترین رقم سال 2017 است.
 
تولید نفت كشورهای عضو اوپك با افزایش تولید لیبی و نیجریه افزایش یافته است. آژانس بین‌المللی انرژی اعلام كرد پایبندی كشورهای اوپك و هم‌پیمانانش در ماه ژوئن به توافق كاهش تولید به 78 درصد كاهش یافته است.
 
نماینده كویت در اوپك به رویترز گفت كم كردن تولید نفت نیجریه و لیبی نابهنگام خواهد بود.
 
آمارهای گمرك چین نشان داد واردات نفت چین در 6 ماه نخست امسال 13.8 درصد بیش از مدت مشابه پارسال بوده است. تاجران آسیایی برای تامین تقاضای در حال افزایش تولیدات نفتی را از محل نفتكش‌ها تامین می‌كنند و می‌فروشند.
1396/04/24
22:34:38
5.0 از 5 امتیاز
4608
تگهای خبر: نفت , واردات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات