در آبان ماه

دخانیات دركنار میوه و خشكبار بیش ترین تورم را تجربه كردند

دخانیات دركنار میوه و خشكبار بیش ترین تورم را تجربه كردند ساسان گستر: بررسی جداول آماری منتشرشده توسط مركز آمار نشان داده است كه دخانیات، میوه و خشكبار در آبان ماه بیش ترین تورم را تجربه كرده اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، برمبنای جداول آماری منتشره توسط مركز آمار، گروه كالایی دخانیات در آبان ماه امسال با 59.7 درصد كماكان در صدر پرتورم ترین كالاها قرار دارد. گروه كالایی دخانیات هم چنین حدود 160 درصد تورم نقطه به نقطه (نسبت به ماه مشابه سال قبل) را تجربه كرده است. با این همه دخانیات نسبت به ماه قبل (مهر) 1.9 درصد كاهش تورم داشته است.
گروه خدماتی تفریح و فرهنگ با 23 درصد تورم پس از دخانیات بیش ترین افزایش تورم را تجربه كرده است. این گروه خدماتی نسبت به ماه مشابه سال قبل 63.5 درصد و نسبت به ماه گذشته (مهر) امسال 3.2 درصد افزایش تورم را تجربه كرده است.
هم چنین مبلمان و لوازم خانگی و نگه داری آنها پس از این دو گروه، با 20.3 درصد بیش ترین تورم را تجربه كرده است. مبلمان و لوازم خانگی نسبت به ماه مشابه سال قبل 61.2 درصد و نسبت به ماه گذشته امسال 5.2 درصد تورم را تجربه كرده است.
علاوه بر این ها، گروه خوراكی ها و آشامیدنی ها 19.8 درصد تورم را تجربه كرده است. این گروه نسبت به ماه مشابه سال قبل 48 درصد و نسبت به ماه گذشته (مهر) 4.3 درصد تورم را تجربه كرده است. در این گروه كالایی میوه و خشكبار 28.2 درصد بیش ترین تورم را تجربه كرده است و پس از آن گوشت قرمز و گوشت ماكیان با 24 درصد و شیر، پنیر و تخم مرغ با 22.2 درصد بیش ترین تورم را تجربه كرده اند.
1397/09/04
17:30:18
5.0 از 5 امتیاز
4553
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات