رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

ابزارهای مالی در بورس كالا مناسب صنایع است

ابزارهای مالی در بورس كالا مناسب صنایع است ساسان گستر: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به ظرفیت های بورس كالا در حوزه تامین مالی صنایع اشاره نمود و اظهار داشت: ابزاری همچون اوراق سلف موازی استاندارد در بورس كالا وجود دارد كه امكان تامین مالی صنایع مختلف همچون صنعت حمل و نقل ریلی برای بازده مختلف را فراهم می كند؛ همانطور كه تابحال شركت های زیادی در صنایع گوناگون از این ابزار بهره برده اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا شاپور محمدی، با اشاره به ضرورت توسعه ابزارهای مالی در بازار سرمایه ایران، اظهار داشت: در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی برای تامین مالی وجود دارد كه در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی باز می توان از این ابزارها استفاده كرد؛ در همین زمینه روند تامین مالی صنایع با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس كالا باز روبه رشد است.
محمدی اضافه كرد: حتی می توان در بازار سرمایه، اوراق مبتنی بر ظرفیت حمل كالا در حوزه ریلی منتشر نمود و با استفاده از قراردادهای معاملات سلف و فیوچرز آینده را به زمان حال بیاوریم بدین سان به كمك ظرفیت های بازار سرمایه می توان تامین مالی را در كوتاه ترین زمان ممكن و با كمترین هزینه عملیاتی كرد.
وی به ظرفیت های بورس كالا در حوزه تامین مالی صنعت حمل و نقل ریلی اشاره نمود و اضافه كرد: بورس كالا اگر بخواهد در حوزه خدمات ورود پیدا كند این ظرفیت وجود دارد و هیچ محدودیتی برای معامله كالا یا خدمات در بورس كالا نداریم. در این زمینه طبیعی است خدماتی كه در حوزه حمل و نقل ریلی وجود دارد باید تعریف شده و قابل همگن سازی بودن آن بررسی شود و سپس به بورس كالا پیشنهاد شود.
رئیس سازمان بورس اشاره كرد: این در شرایطی است كه در حوزه تامین مالی پروژه ها و فروش اوراق بهادار امروز تفاهم نامه ای بین سازمان بورس و راه آهن جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید و ما آمادگی داریم در حوزه بازار سرمایه به تامین مالی این صنعت كمك نماییم كما اینكه از سال ۹۰ به تامین مالی خرید لوكوموتیوها و واگن ها كمك كردیم پس این آمادگی درهر مقیاسی كه بتواند پروژه تعریف كند وجود دارد.1397/09/11
19:04:01
5.0 از 5 امتیاز
4799
تگهای خبر: بازار , خدمات , شركت , صنایع
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات