معاون همتی خبر داد؛

حمایت ارزی بانك مركزی از تولیدكنندگان، كاهش بخشنامه های ارزی

حمایت ارزی بانك مركزی از تولیدكنندگان، كاهش بخشنامه های ارزی ساسان گستر: معاون ارزی بانك مركزی اظهار داشت: پشتیبانی از فعالان عرصه تولید و تجارت كشور در دستور كار حوزه ارزی بانك مركزی قرار گرفته است.به گزارش ساسان گستر به نقل از بانك مركزی، غلامرضا پناهی با اشاره به اینكه برگزاری جلسات مستمر با تولیدكنندگان با تاكید ریاست كل بانك مركزی و با رویكرد پشتیبانی از فعالان عرصه تولید و تجارت كشور در دستور كار حوزه ارزی این بانك قرار گرفته است، اظهار داشت: متناسب با شرایط موجود و منطبق با قوانین و مقررات تلاش می گردد فضای تولید را تسهیل نماییم تا در نتیجه این تسهیل گری بهبود وضعیت تولیدكنندگان در فضای كسب و كار، پشتیبانی از اشتغال زایی آنان و در نهایت رفاه عمومی مردم را شاهد باشیم.
وی ضمن تاكید بر این مورد كه بانك مركزی قائل به حفظ ثبات در مقررات است اضافه كرد: باید توجه داشته باشیم كه تمام بخشنامه های بانك مركزی بر اساس قانون صادر می شوند و مبتنی بر صدور قوانین، ناگزیر به ابلاغ بخشنامه های در رابطه با آن هستیم. همینطور به روزرسانی مقررات برای دستیابی به شفافیت همواره در دستور كار قرار دارد.
معاون ارزی بانك مركزی افزود: نمونه شاخص این مقررات، ابلاغ بخشنامه برگشت ارز حاصل از صادرات است كه با هدف به جریان افتادن ارز حاصل از صادرات در چرخه اقتصادی كشور صادر و به روزرسانی شده است.
پناهی خاطرنشان كرد: با این وجود طی ماههای اخیر تلاش شده است صدور دستورالعمل ها و بخشنامه ها را به حداقل برسانیم تا وضعیت با ثباتی را برای صادركنندگان و تولید كنندگان در فضای مقرراتی تولید نماییم.
معاون ارزی بانك مركزی در پاسخ به گلایه های انتشار یافته از جانب برخی صادركنندگان در خصوص ناشناخته بودن «نیما» در فضای مبادلات تجاری بین المللی اظهار داشت: اصولا نیما (نظام یكپارچه معاملات ارزی) یك سامانه داخلی برای ثبت صادرات و واردات كشور است و اگر صادركننده ای در خارج از كشور ارز در اختیار دارد بانك مركزی آمادگی خرید آنرا به نرخ توافقی دارد، در ادامه واردكننده ای را به فروشنده معرفی می نماییم تا با همان ارز كالایی را به كشور وارد كند.
لازم به ذكر است بیشتر از دوساعت و نیم تولید كنندگان مسایل و پیشنهادات خویش را عرضه دادند و با استقبال از این رویه از بانك مركزی تقاضای استمرار جلسات داشتند. در همین خصوص با تاكید رئیس كل بانك مركزی، جلسات گفتگو با فعالان بخش تولید كشور بصورت مستمر برگزار می گردد.

1397/09/23
17:43:02
5.0 از 5 امتیاز
4387
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات