نوبخت:

وابستگی به نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كم می گردد

وابستگی به نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كم می گردد به گزارش ساسان گستر رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: وابستگی به منابع حاصل از فروش نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد كمتر از امسال است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت اظهار نمود: درآمد دلاری نفت در بودجه سال آینده با احتساب نرخ ۸۰۰۰ تومانی ارز در سامانه نیما امكان دارد درآمدهای نفتی را از نظر ریالی بزرگ نشان دهد اما وابستگی به نفت كم شده است.
وی با اشاره به اینكه امسال سهم دولت از درآمد نفتی ۲۷ میلیارد دلار است، اظهار داشت: در بهترین شرایطی كه برای سال آینده پیش بینی شده درآمد نفتی دولت ۲۱ میلیارد دلار است؛ یعنی وابستگی به نفت در سال آینده حداقل ۲۸ درصد نسبت به سال جاری كمتر می گردد.
طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، رییس این سازمان اظهار داشت: دلیل طرح محاسبه اغواكننده افزایش درآمدهای نفتی این است كه سال قبل هر دلاری كه به دست می آمد در ۳۵۰۰ تومان ضرب می شد (نرخ تسعیر ارز)، اما در سال آینده بخشی از آن برای تامین كالاهای اساسی با نرخ تسعیر ۴۲۰۰ تومان و حدود هفت میلیارد دلار با نرخ ارز ۸۰۰۰ تومانی نیما محاسبه می گردد.
وی خاطرنشان كرد: این مورد امكان دارد درآمدهای نفتی را از نظر ریالی بزرگ نشان دهد، اما اصل وابستگی به نفت در سال آتی از امسال حداقل ۲۸ درصد كمتر است.1397/10/11
13:40:48
5.0 از 5 امتیاز
4169
تگهای خبر: ارز , دلار , دولت , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات