بانك مركزی روسیه:

۱۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی روسیه به یورو، ین و یوآن تبدیل شد

۱۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی روسیه به یورو، ین و یوآن تبدیل شد به گزارش ساسان گستر بانك مركزی روسیه، سهم دلار در ذخایر ارزی این كشور را به كمترین میزان تاریخ خود رساند. این بانك ۱۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی خویش را به یورو، ین و یوآن تبدیل كرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بانك مركزی روسیه، بیشتر از قبل از تكیه به دلار فاصله گرفت و سهم آن در ذخایر ارزی این كشور را به كمترین میزان تاریخ خود رساند. این بانك ۱۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی خویش را به یورو، ین و یوآن تبدیل كرد.
طبق آخرین گزارش بانك مركزی روسیه، سهم ارز آمریكا در ذخایر ارزی بین المللی روسیه، تنها در ۳ ماه بین مارس تا ژولای ۲۰۱۸ به شدت كاهش یافته است و از ۴۳.۷ درصد به ركورد پایین جدید ۲۱.۹ درصد رسیده است. این گزارش ها معمولا با تاخیری ۶ ماهه منتشر می شوند.
پولی كه از ذخایر دلاری بیرون كشیده شده است، دوباره توزیع شده تا سهم یور به ۳۲ درصد و سهم یوآن به ۱۴.۷ درصد افزایش یابد. ۱۴.۷ درصد دیگر از ذخایر ارزی هم به سایر ارزهای مهم جهانی تخصیص داده شد؛ پوند انگلیس ۶.۳ درصد، ین ژاپن ۴.۵ درصد، دلار كانادا ۲.۳ درصد و دلار استرالیا ۱ درصد.
كل ذخایر ارزی و طلای بانك مركزی روسیه از ژولای ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ به میزان ۴۰.۴ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۴۵۸.۱ میلیارد دلار رسید.
در آوریل و می سال گذشته، با افزایش تنش ها با آمریكا، روسیه فروش غیرمنتظره اوراق قرضه آمریكایی را هم شروع كرد. در بهار ۸۱ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریكا هم زمان با تحریم های آمریكایی بر ضد تاجران، شركت ها و دولت روسیه، فروخته شد.

1397/10/21
21:55:35
5.0 از 5 امتیاز
4246
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات