بانك های ژاپنی مبادلات نفت ایران را ازسرمی گیرند

بانك های ژاپنی مبادلات نفت ایران را ازسرمی گیرند ساسان گستر: پلاتس به نقل از منابع آگاه آگاهی داد بانك های بزرگ ژاپنی مقرر است مبادلات نفت ایران را سپس دریافت موافقت نهایی رگولاتوری ازسربگیرند تا راه را برای آغاز بارگیری نفت ایران از طرف پالایشگاه های ژاپنی در ماه میلادی جاری هموار كنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، یكی از منابع آگاه كه مایل نبود نامش فاش شود به پلاتس اظهار داشت: بانك های ژاپنی سپس موافقت مقامات رگولاتوری ژاپنی و آمریكایی، قادر خواهند بود اعتبارنامه برای قراردادهای مربوط صادر كنند.

انتظار می رود این بانكها پرداخت پول از طرف پالایشگاه های ژاپنی برای واردات نفت ایران به ین را بپذیرند.

نگرانی پالایشگاه ها و شركت های كشتیرانی ژاپنی درباب بیمه محموله نفتی بتازگی برطرف شده است.

رییس شركتJXTG Holdings بتازگی به پلاتس گفته است این شركت می خواهد بارگیری نفت ایران را در اواخر ژانویه ازسربگیرد در حالیكه طبق گفته رییس شركت كاسمو اویل، این شركت در نظر دارد حدود ۱.۸ میلیون بشكه نفت ایران را در اواخر ماه میلادی جاری را به محض مشخص شدن مسائل مالی خریداری كند.

ژاپن یكی از هشت خریدار نفت ایران است كه به مدت ۱۸۰ روز از تحریمهای واشنگتن معافیت گرفته است. این معافیت در اوایل ماه مه منقضی خواهد شد.

با این حال عدم شفافیت درباب بیمه حمل موجب شد كه پالایشگاههای ژاپنی نتوانند نفت ایران را در ژانویه بارگیری كنند.

ژاپن در نوامبر سال ۲۰۱۸ هیچ وارداتی از ایران نداشت. آخرین باری كه این كشور هیچ نفتی از ایران وارد نكرد ژوییه سال ۲۰۱۲ بود كه تهران هدف تحریمهای بین المللی قرار گرفته بود و تا زمان مشخص شدن وضعیت بیمه محموله و مسائل بانكی، واردات نفت ژاپن از ایران به مدت كوتاهی متوقف شده بود.
1397/10/25
16:14:56
5.0 از 5 امتیاز
4632
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات