تورم امارات در پایین ترین سطح ۷ سال اخیر

تورم امارات در پایین ترین سطح ۷ سال اخیر ساسان گستر: نرخ تورم امارات در آخرین ماه سال ۲۰۱۸ میلادی به ۰.۳۴ درصد رسید.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به دسامبر با ۱.۳۴ درصد كاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۰.۳۴ درصد رسید كه پایین ترین نرخ تورم از ژوئن ۲۰۱۲ شمرده می شود.
بیشترین كاهش تورم مربوط به بخش حمل و نقل بوده است كه تورم از ۸.۸ درصد به ۱.۹ درصد كاهش یافته است. بخش فرهنگ باز با كاهش تورم از ۸.۳ درصد به ۳.۶ درصد و تنباكو از ۱.۸ درصد به ۱.۳ درصد از دیگر محرك های مهم كاهشی تورم امارات بوده اند.
همین طور بخش پوشاك با تورم ۱۸.۸ درصدی و رستوران و هتل داری با تورم ۷.۲ درصدی پرچمدار افزایش قیمت ها در امارات بوده اند و سپس این بخش ها، لوازم منزل با تورم ۳.۶ درصدی قرار دارد. تورم مسكن باز منفی پنج درصد و تورم تجهیزات پزشكی منفی ۱.۴ درصد بوده است.
اقتصاد امارات كه سپس سقوط بهای نفت در سال ۲۰۱۴، رشد اقتصادی كمی را تجربه كرد، از اواخر سال قبل به دنبال افزایش صادرات غیر نفتی و افزایش نسبی بهای نفت، در حال ثبت مجدد رشد مطلوب است.
صندوق بین المللی پول اعلام نموده است به سبب افزایش بهای نفت و تداوم اصلاحات ساختاری در بخش خصوصی، رشد اقتصادی امارات افزایش خواهد یافت. این رشد برای سال جاری ۳.۷ درصد خواهد بود.1397/11/12
13:27:45
5.0 از 5 امتیاز
4763
تگهای خبر: صادرات , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات