پیش بینی بانك مركزی ژاپن از وضعیت اقتصاد جهان

پیش بینی بانك مركزی ژاپن از وضعیت اقتصاد جهان ساسان گستر: بانك مركزی ژاپن پیش بینی خود از رشد اقتصادی كشورهای جهان را كم كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اسپوتنیك، بانك مركزی با بیان این كه پیش بینی می كند نرخ رشد اقتصادی در سراسر جهان كند شود، نسبت به تأثیر منفی این مساله بر تجارت خارجی و فعالیت كارخانه های ژاپنی آگهی داده است و گفته است اقتصاد ژاپن امسال را با رشدی آهسته پشت سر خواهد گذاشت.
بانك مركزی ژاپن كه چند روز پیش به منظور تقویت رشد اقتصادی، نرخ بهره را در سطح منفی ۰.۱ درصد حفظ كرد، اعلام نموده است كه رشد اقتصادی كشورهای پیشرفته با كاهش محسوسی همراه شده است و این مساله شامل ژاپن باز می شود.
هوراهیكو كورادا، رئیس بانك مركزی ژاپن وعده داده است كه نرخ بهره این كشور از سطح كنونی پایین تر نخواهد آمد و این نرخ تا رسیدن به سطح تورم دو درصد هدف گذاری شده توسط این بانك ادامه خواهد یافت. وی ادامه داد: نیازی به تغییر اهداف نمی بینم و فكر نمی كنم دسترسی به نرخ تورم هدف گذاری شده خیلی آرمان گرایانه باشد.
صادرات ژاپن در ماه گذشته در شرایطی پایین ترین رشد دو سال اخیر را به ثبت رساند كه كاهش واردات چین ار ژاپن كه یكی از بزرگ ترین شركای تجاری این كشور است، همچون دلیلهای مهم این اتفاق عنوان می شود. كورودا اطمینان خاطر داد كه اقتصاد ژاپن در راه درستی حركت می كند و اضافه كرد: هر چند كه میزان صادرات و واردات تحت تأثیر كاهش رشد اقتصادی كشورهای جهان قرار گرفته است، اما تقاضای داخلی رو به افزایش است.
با این وجود تارو آسو، وزیر دارایی ژاپن از بانك مركزی این كشور خواسته است دست از رسیدن به تورم دو درصدی بردارد و بر روی عادی سازی سیاست پولی متمركز شود. وی با بیان این كه هیچ كس از نرسیدن به تورم دو درصدی در ژاپن عصبانی نخواهد شد اضافه كرد: اگر بانك مركزی برای مدتی طولانی، به سیاست های انبساطی خود ادامه دهد، در زمان وقوع یك بحران، توانایی لازم برای پیشگیری از ورود اقتصاد به ركود را ندارد.1397/12/26
14:32:50
5.0 از 5 امتیاز
4525
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات