چشم امید بورس های آسیایی به مذاكرات چین و آمریكا

چشم امید بورس های آسیایی به مذاكرات چین و آمریكا به گزارش ساسان گستر امیدواری به نتایج مذاكرات تجاری بین چین و آمریكا، بار دیگر بورس های آسیایی را بر مدار صعودی قرار داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، بورس های آسیایی در انتها معاملات هفتگی بورس های جهانی به رهبری بورس های چین گام در راه صعودی نهادند و بازدهی اوراق قرضه هم به امید چشم انداز روشن تر اقتصاد جهانی افزایش یافتند. شاخص ام اس سی آی بورس های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۵ درصد افزایش یافت و در ژاپن هم شاخص نیك كی ۲۲۵ با افزایش ۱ درصدی به كار خود خاتمه داد.
روند صعودی شاخص های بورسی آسیا در چین مشهودتر بود، جایی كه شاخص شانگهای كامپوزیت بیشتر از ۲ درصد جهش كرد. این صعود بعد از آن رخ داد كه هیأت آمریكایی به سرپرستی استیون منوچین-وزیر خزانه داری و رابرت لایت وایزر- وزیر بازرگانی آمریكا در چین از پیشرفت بیش تر در مذاكرات تجاری خبر دادند.
در بورس وال استریت آمریكا هم روند صعودی بر معاملات حاكم بود، به گونه ای كه شاخص اس اند پی ۵۰۰ با افزایش ۰.۳۶ درصدی، مجموع سودآوری خود در سه ماهه نخست سال را به ۱۲.۳ درصد رساند كه بهترین عملكرد فصلی آن از سال ۲۰۰۹ تابحال به حساب می آید.
در بازار اوراق بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا از سطوح پایین ۱۵ ماهه خود فاصله گرفت و به ۲.۳۵۲ درصد رسید. در ایام اخیر نگرانی های زیادی از كاهش بازدهی این اوراق در میان معامله گران بوجود آمده بود. ماتسومی كاگاوا-استراتژیست جهانی در مؤسسه راكوتن سكیوریتیز اظهار داشت: اوضاع بهتر شده و بهتر هم می شود اما هم چنان تردیدهایی نسبت به احتمال وقوع اقتصاد آمریكا به ركود وجود دارد.1398/01/10
20:40:36
5.0 از 5 امتیاز
4409
تگهای خبر: آمریكا , بازار , بازرگانی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات