دلار در مبادلات جهانی عقب نشست

دلار در مبادلات جهانی عقب نشست ساسان گستر: با بهبود عملكرد اقتصادی چین ارزش دلار در مقابل همتایانش كم شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، افزایش رشد اقتصادی چین موجب بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی شده است.
در معاملات امروز بازارهای مالی جهانی ارزش هر یورو به ۱.۱۲۹۳ دلار افزایش یافت تا موضع روز گذشته خود در مقابل دلار را تقویت كند. از شروع ماه آوریل تابحال یورو در مقابل دلار در موضع صعودی قرار گرفته و از سطوح پایین ماه گذشته خود فاصله گرفته است.
رشد اقتصای سه ماهه پایانی سال قبل چین به ۶.۴ درصد رسید تا بتواند در سطح بالای ۶ درصد باقی بماند و نگرانی ها از وضعیت دومین اقتصاد بزرگ جهان كم شود.
جونیچی ایشیكاوا، استراتژیست ارزی مؤسسه آی جی سكیوریتیز اظهار داشت: بهبود اقتصاد چین خبر خوبی برای اقتصاد آلمان و اروپا باز شمرده می شود چونكه چین یكی از بزرگ ترین شركای تجاری اروپا است. بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت دارایی آلمان با رسیدن به ۰.۱ درصد در بالاترین سطح خود در یك ماه اخیر قرار گرفت. در ماه مارس نگرانی از كاهش رشد اقتصادی جهان و صفر شدن رشد اقتصادی آلمان موجب كم رونق شدن معاملات و كاهش بازدهی این اوراق شده بود.
ایشیكاوا اضافه كرد: داده های در رابطه با چین راه را برای صعود یورو هموار كرده است و شاخص های حمایتی از یورو نشان دهنده صعود بیشتر این ارز در آینده خواهد بود. شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد با اندكی كاهش در سطح ۹۷.۰۵۱ واحدی قرار گرفت. در مقابل ین هر دلار با افت مشابه ۰.۱ درصدی به ۱۱۱.۹۵۵ واحد رسید و از قله چهار هفته اخیر خود عقب نشینی كرد. دلار در مقابل همتای كانادایی خود باز نزولی بود و به ازای ۱.۳۳۵۱ دلار كانادا معامله شد.
دلار استرالیا برخلاف خیلی از همتایانش نتوانست در مقابل دلار صعود كند و بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله شد. هر دلار استرالیا به ازای ۰.۷۱۷۹ دلار آمریكا معامله شد.1398/01/30
13:36:35
5.0 از 5 امتیاز
4385
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات