منفی شدن چشم انداز اقتصادی عمان

منفی شدن چشم انداز اقتصادی عمان به گزارش ساسان گستر موسسه رتبه بندی ˮاس اند پیˮ چشم انداز اقتصادی عمان را منفی اعلام نمود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، مؤسسه رتبه بندی اس اند پی در تازه ترین گزارش خود از اقتصاد عمان اعلام نمود: چشم انداز اقتصادی این كشور از با ثبات به منفی تغییر كرده است. این مؤسسه هم چنین رتبه اعتباری عمان را به “BB” تغییر داده است.
این مؤسسه از غیبت اقدامات حمایتی مالی مؤثر در جبران كسری بودجه دولت و محیط نامطلوب خارجی بعنوان عوامل مؤثر بر كاهش رتبه اعتباری عمان اطلاع داده است. این مؤسسه پیش بینی كرده است كه كسری بودجه دولت عمان به ۸.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی این كشور برسد. با این وجود افزایش قیمت نفت سبب خواهد شد تا این روند در آینده بهبود یابد و به صورت متوسط در چهار سال آینده این نسبت به ۸.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی كاهش پیدا كند.
این مؤسسه در گزارش خود از اقتصاد عمان اعلام نموده است با وجود تلاش های دولت عمان برای فاصله گرفتن از اقتصاد تك محصولی و تنوع بخشی به درآمدهای صادراتی، سرعت و میزان اقدامات صورت گرفته برای تحقق چنین هدفی ناكافی بوده است و بدهی خارجی دولت افزایش یافته است.
به جز مؤسسه اس اند پی، دیگر مؤسسات مطرح رتبه بندی جهان هم از وخیم تر شدن وضعیت اقتصاد عمان اطلاع داده اند بگونه ای كه پیشتر مؤسسه "مودی" رتبه اعتباری عمان را “Ba۱” و چشم انداز اقتصادی آنرا منفی عنوان كرده بود. مؤسسه رتبه بندی "فیچ" با دید مثبت تری، رتبه اعتباری این كشور را "BB+" و چشم انداز اقتصادی آنرا با ثبات ارزیابی كرده بود.
علاوه بر افزایش بهای نفت كه به دولت این كشور كمك كرد كسری بودجه خویش را كم كند، از طرح افزایش نرخ مالیاتی بعنوان یكی دیگر از عوامل مؤثر بر توانایی دولت در كاهش این كسری نام برده می شود.
لازم به ذكر است چشم انداز اقتصادی می تواند مثبت، منفی یا با ثبات باشد. مؤسسات رتبه بندی به صورت كلی از آمارهای صندوق های ثروت، بازنشستگی و سرمایه گذاران برای تحلیل وضعیت اعتباری كشورها استفاده می نمایند.1398/02/03
16:03:10
5.0 از 5 امتیاز
4476
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات