مدیرعامل سابق بورس و اوراق بهادار تهران:

بازار سرمایه به رشد تولید كمك می نماید

بازار سرمایه به رشد تولید كمك می نماید ساسان گستر: مدیرعامل سابق بورس تهران با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی بازار سرمایه اظهار داشت: سرمایه گذاری در بازارهای مولد همچون بورس بهترین گزینه سرمایه گذاری است و این گونه سرمایه گذاری ها به رشد تولید داخلی كمك می نماید.


حسن قالیباف اصل - مدیرعامل سابق بورس و اوراق بهادار تهران - در گفت و گو با ایسنا درباره تحولات در بورس اظهار نمود: در این مدت توجه به بازار سرمایه زیاد شده است، به شكلی كه سیاست گذاران و مردم متوجه شده اند تنها بازاری كه به تولید كمك می نماید و مولد است بازار سرمایه است.
وی با اشاره به رشد قیمت سهم ها در بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر جای مناسبی برای سرمایه گذاری است و افرادی كه در این بازار سرمایه گذاری می كنند، باید مطالعه، دقت، صبر و حوصله داشته باشد. برای اینكه بازارهای دیگر مثل طلا، سكه و مسكن تورم در جامعه ایجاد می كنند و سرمایه گذاری در این بازارها مولد نیست.
قالیباف اصل اشاره كرد: افرادی كه با بورس آشنایی ندارند و در معاملات حرفه ای نیستند، نباید بطور مستقیم وارد معاملات شوند چونكه برای داد و ستد در بازار سهام، نیاز به دانش دارند. افرادی كه دانش كافی ندارند، باید از طرق غیر مستقیم در بازار سرمایه، سرمایه گذاری كنند.
رئیس دانشكده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهرا عنوان كرد: در حالی دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانك و بیمه برگزار می گردد كه تجربه ۱۲ ساله برگزاری را دارد و تعداد مشاركت كنندگان نسبت به سال های گذشته افزایش داشته و فعالان بازار سرمایه دستاوردهای یك ساله خودرا در معرض دید گذاشتند كه این عوامل موجب شد تا بازخورد نمایشگاه به مراتب از سال های گذشته بیشتر و بهتر باشد.
حسن قالیباف اصل با بیان این كه باید فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سرمایه جا بیافتد، افزود: با توجه به این كه زمان نمایشگاه محدود است اما فرصت خوبی است تا اهالی بازار سرمایه دور هم جمع شوند و البته برگزاری نمایشگاه شور و شوقی در كل سال در فعالان بازار سرمایه به وجود می آورد تا دستاورد جدیدی را تولید و در نمایشگاه از آن رونمایی كنند. در حقیقت نمایشگاه ابزار خوبی برای توسعه و شناساندن بازار سرمایه در جامعه است.1398/02/06
16:16:44
5.0 از 5 امتیاز
4544
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات