كاهش رشد اقتصادی كانادا

كاهش رشد اقتصادی كانادا ساسان گستر: صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی كانادا را كم كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بلومبرگ، صندوق بین المللی پول اعلام نمود به دلیلهای داخلی و خارجی، پیش بینی خود از نرخ رشد اقتصادی كانادا در سال ۲۰۱۹ را با ۰.۱ درصد كاهش از ۱.۶ درصد به ۱.۵ درصد رسانده است. با این وجود این نهاد پولی اعلام نموده است رشد اقتصادی كانادا از سال آینده روند پر شتاب تری را خواهد گرفت و به ۱.۹ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت.
اقتصاد كانادا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ ضعیف ترین رشد خود در طول ۲.۵ سال اخیر را تجربه كرده بود. طبق اعلام مركز آمار كانادا، رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ تنها معادل ۰.۴ درصد بوده است.
این رشد شگفت آور كه از سال ۲۰۱۶ بدین سو مشاهده نشده بود در شرایطی رقم خورد كه اقتصاد این كشور در سه ماهه سوم سال قبل رشد خوب دو درصدی را تجربه كرده بود. بگفته این مركز، اقتصاد كانادا در سال ۲۰۱۸ رشد ۱.۸ درصدی را تجربه نمود كه در مقایسه با رشد سه درصدی سال ۲۰۱۷، كاهش زیادی یافته است.
مت استوارت، كارشناس اقتصادی كانادا اظهار داشت: مشكلات بالقوه موجود در اقتصاد كانادا شامل بدهی بالای خانوارها و افزایش نرخ بهره هستند.
صندوق بین المللی پول با اشاره به كاهش رشد اقتصادی كشورهای جهان گفته است كه چشم انداز اقتصادی برای خیلی از كشورها هنوز هم چالش برانگیز است. این نهاد از جنگ تجاری بین چین و آمریكا، كاهش رشد اقتصادی كشورهای توسعه یافته، عدم توافق نهایی بر سر امضای پیمان تجارت آزاد آمریكای شمالی بین كانادا و مكزیك و آمریكا موسوم به نفتا و بحران ارزی كشورهای نوظهور بعنوان عوامل خارجی مؤثر بر كاهش رشد اقتصادی كانادا یاد كرده است.1398/02/08
22:18:20
5.0 از 5 امتیاز
4366
تگهای خبر: آمریكا , ارز , تجارت , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات