اخطار نسبت به آینده ترسناك بازار كار به علت ربات ها

اخطار نسبت به آینده ترسناك بازار كار به علت ربات ها به گزارش ساسان گستر سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارشی اعلام نمود در نتیجه اتوماسیون، نیمی از مشاغل فعلی یا كاملا حذف خواهند شد و یا به صورت جدی تغییر خواهند كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از دیلی میل، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارشی پیش بینی نمود به علت افزایش استفاده از روبات ها و اتوماسیون در محیط كاری، ۱۴ درصد مشاغل فعلی جهانی حذف شده و ۳۲ درصد دیگر گرفتار تغییرات اساسی شوند.
این سازمان با بررسی ۳۶ عضو خود به این نتیجه رسیده است كه مشاغل موجود در بخش تولید بیشتر از سایر بخش ها در معرض خطر است بگونه ای كه در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ از شمار مشاغل در رابطه با تولید به میزان ۲۰ درصد كاسته شده است اما مشاغل در رابطه با بخش خدمات ۲۷ درصد افزایش یافته است و این بخش آینده روشن تری برای نیروی انسانی دارد.
از هر ۱۰ فرد جوان و نوجوان هم اكنون شش نفر فاقد مهارت های لازم برای مواجهه با موج تغییرات بازار كار است. سازمان توسعه و همكاری اقتصادی از كشورهای جهان خواسته است تا خویش را آماده مواجه با تغییرات جدید كنند و برنامه جایگزین سیاست های فعلی را تدوین كنند. تنها در آمریكا بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۸ حدود ۷.۵ میلیون نفر كه در بخش تولید فعالیت می كرده اند از كار خود بی كار شده اند.
آنخل گریا، رئیس این سازمان اظهار داشت: با سیاست گذاری های درست می توان چالش ها را مدیریت كرد. ما با دوران گذار ویژه ای مواجه هستیم اما این فرصت را داریم كه از این لحظات استفاده نماییم و آینده بازار كار را به شكلی بسازیم كه نفعش به همه برسد.
لازم به ذكر است سازمان توسعه و همكاری اقتصادی كه در پاریس مستقر شده است مسئول رشد تقویت و توسعه اقتصادی كشورهای توسعه یافته جهان را بر عهده دارد و اعضای آن شامل: استرالیا، اتریش، بلژیك، كانادا، شیلی، جمهوری چك، دانمارك، استونی، فنلاند، فرانسه، اسرائیل، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، كره جنوبی، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مكزیك، هلند، نیوزلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواكی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تركیه، آمریكا و انگلیس است.1398/02/10
13:32:10
5.0 از 5 امتیاز
4216
تگهای خبر: آمریكا , بازار , تولید , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات