مهر خبر می دهد؛

توزیع سیستمی لاستیك از خرداد، دست دلالان از بازار كوتاه می شود

توزیع سیستمی لاستیك از خرداد، دست دلالان از بازار كوتاه می شود به گزارش ساسان گستر طرح توزیع سیستمی لاستیك خودروی سنگین طی هفته جاری بصورت آزمایشی در استان قزوین پیاده سازی و از ماه آینده وارد فاز نهایی شده و سپس در تمامی استان های كشور اجرا می شود.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، هم اكنون واردات تایر سنگین و همینطور واردات مواد اولیه جهت تولید این محصول در داخل كشور، با استفاده از ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در حال انجام می باشد، ازاین رو برای پیشگیری از توزیع نامناسب و ورود دلالان به این بازار و همینطور مقابله با قاچاق صادراتی این محصول، فرایند توزیع باید كاملاً شفاف و تحت كنترل نهادهای نظارتی باشد.
در سال قبل رانندگان ناوگان سنگین با مشكلاتی همچون عدم تأمین لاستیك روبه رو بودند. علیرغم واردات قابل توجه تایر سنگین، متأسفانه عدم شفافیت در توزیع این محصول باعث نارضایتی گسترده در بین رانندگان و بروز اعتراضات متعددی در بین این صنف پارسال شد.
سامانه تأمین لاستیك ناوگان سنگین درون و برون شهری ادغام می شود
در همین راستا یك مقام مسئول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرحی با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت كشور در دست اقدام است كه در چارچوب این طرح، «سامانه جامع تجارت متعلق به وزارت صمت»، «سامانه توزیع لاستیك متعلق به سازمان راهداری» و «سامانه مدیریت مركزی حمل و نقل درون شهری و حومه متعلق به وزارت كشور» به یكدیگر متصل می شود و به این ترتیب، زنجیره توزیع تایر سنگین از حلقه واردكننده-تولیدكننده تا حلقه مصرف كننده نهایی كاملاً شفاف خواهد شد.
وی تصریح كرد: طی هفته جاری، مرحله اول این طرح در استان قزوین به صورت آزمایشی رونمایی خواهد شد. در مرحله بعد، این طرح وارد فاز استقرار نهایی شده و در تمامی استان های كشور پیاده سازی می شود؛ به این ترتیب، تخصیص سهمیه به ناوگان بر مبنای نیاز واقعی هر ناوگان و سایر اولویت های موجود صورت خواهد پذیرفت.
به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، پیاده سازی طرح تخصیص سهمیه تایر سنگین به رانندگان بر مبنای میزان پیمایش و سایر شاخصهای خاص هر استان خواهد بود.


منبع:

1398/02/22
13:47:38
5.0 از 5 امتیاز
4385
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , توزیع
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات