كاهش رشد اقتصادی استرالیا

كاهش رشد اقتصادی استرالیا ساسان گستر: برخلاف ادعای حزب حاكم، بعضی از فاكتورهای اقتصادی استرالیا نگران كننده هستند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ای بی سی نیوز، بانك مركزی استرالیا در جدیدترین گزارش خود از وضعیت اقتصاد این كشور پیش بینی كرده است نرخ رشد امسال به ۱.۷ درصد كم شود كه ۰.۵ درصد كمتر از رقم پیش بینی شده در گزارش قبلی این بانك است.
در شرایطی كه دولت ائتلافی این كشور از بهبود اقتصاد این كشور سخن می گوید، بررسی آمارهای بانك مركزی نشان داده است متوسط نرخ رشد دستمزدها در این كشور طی ۶ سال اخیر حتی از متوسط رشد در ۶ سال جنگ جهانی دوم باز كمتر بوده است. فیلیپی لووه، رئیس بانك مركزی استرالیا ماه گذشته در جمع نمایندگان مجلس این كشور اظهار داشته بود: مساله مهم حال حاضر رشد پایین سطح دستمزدها است. با تداوم وضعیت فعلی مردم مجبور به استقراض بیشتر خواهند شد.
از طرف دیگر نرخ تورم استرالیا هم اكنون ۱.۳ درصد است كه فاصله بسیاری با تورم سه درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی دارد. بخش بزرگی از دلیل پایین بودن نرخ تورم در بزرگ ترین اقتصاد منطقه اقیانوسیه مربوط به وزن سنگین تورم بخش پوشاك و برق از سبد شاخص بهای مصرف كننده استرالیا است.
میزان اشتغال زایی در بخش های كلیدی نظیر تولید و ساخت و ساز باز در طول یك سال قبل كاهشی بوده است كه در این بین، بخش مسكن با عنایت به ركود سنگین حاكم بر این بخش حالا با كاهش چشم گیر حجم سرمایه گذاری ها و تعدیل نیروی گسترده روبرو شده است.
اقتصاد استرالیا كه وارد بیست و هشتمین سال رشد متوالی مثبت شده است كماكان نتوانسته است برای ۱۳ درصد از شاغلان امنیت شغلی فراهم آورد و این افراد با وجود شاغل بودن، از دستمزد كافی برای تأمین مایحتاج خود برخوردار نیستند.
بیل اوانز، كارشناس مسائل اقتصادی از "وست پك" پیش بینی می كند با عنایت به روند ضعیف تورم و بر هم خوردن ثبات بازار كار، شاهد وخیم تر شدن وضعیت در این كشور طی شش ماه آینده باشیم.
منبع:

1398/02/24
23:11:26
5.0 از 5 امتیاز
4332
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات