شاخص به كانال ۹۵ هزار واحدی بازگشت، ادامه افت خودرویی ها و نفتی ها

شاخص به كانال ۹۵ هزار واحدی بازگشت، ادامه افت خودرویی ها و نفتی ها ساسان گستر: در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته قیمت سهام شركت های خودرویی، نفتی و تعداد زیادی از فلزات اساسی با روند كاهشی مواجه شد؛ همینطور شاخص كل هم پس از چندین روز از تراز ۹۶ هزار واحدی پایین رفت.



به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۱۱ واحد افت كرد و به رقم ۹۵ هزار و ۹۲۹ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم در این مدت با افت ۱۲۱ واحدی مواجه گردید و تا رقم ۱۷ هزار و ۴۳ پایین آمد.

شاخص آزاد شناور هم ۳۲۳ واحد افت كرد و به رقم ۱۰۲ هزار و ۹۹۷ رسید همینطور شاخص بازار اول و دوم هر یك به ترتیب ۱۹۴ و ۸۰۷ واحد كاهش پیدا كرد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران هر یك به ترتیب با ۵۳، ۴۱ و ۳۴ واحد تاثیر كاهنده بیشترین نقش را در افت شاخص كل داشتند. در طرف مقابل مخابرات ایران، فولاد خوزستان و كالسیمین بیشترین تاثیر افزاینده را روی دماسنج بازار سرمایه داشت.

امروز تعداد معاملات گروه خودرو به ۱۰ هزار و ۷۱۹ نوبت رسید. در این گروه ۱۶۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت، اما در نهایت قیمت سهام نمادهای خودرویی عموما با كاهش همراه شد.

در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای هم با كاهش قیمت ها روبرو بودیم در این گروه ۲۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان جابه جا شد.

در گروه فلزات اساسی هم ۷۰ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۲۳ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. مقدار نوسان قیمتی در این گروه عموما كمتر از یك درصد بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۰۹ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن یك میلیارد و ۴۵۱ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۷ هزار و ۶۹۳ نوبت معامله بود.

آیفكس هم با ۰. ۴ واحد افت مواجه گردید و به رقم ۱۰۵۵ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۳۹ میلیارد تومان بالغ شد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۳۴ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۳۸ هزار و ۴۱۱ نوبت معامله بود.




1396/10/13
22:40:41
5.0 از 5 امتیاز
4682
تگهای خبر: بازار , سهام , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات