رئیس كل بانك مركزی خبر داد:

5، 000 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای سیل زدگان

5، 000 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای سیل زدگان به گزارش ساسان گستر رئیس كل بانك مركزی از اختصاص ۵، ۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه هفت و ۱۵ ساله به بخش های كشاورزی و مسكن مناطق سیل زده اطلاع داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در جمع مدیران عامل بانكهای كشور با اشاره به تأكیدات اخیر مقام معظم رهبری در جمع كارگزاران نظام، یكی از اولویت های مهم سیستم بانكی را تأمین نقدینگی بنگاه های تولیدی عنوان نمود و از مدیران بانكی خواست با شناختی كه از واحدهای تولیدی فعال و مؤثر كشور دارند نسبت به پشتیبانی از آنها اقدام نمایند.
وی روند اصلاح نظام بانكی را به رغم پیچیدگی این كار و حساسیت آن خوب توصیف و ابراز امیدواری كرد با مجوزهای دریافتی از شورایعالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه نتایج خوبی به دست آید.
رئیس كل بانك مركزی تصریح كرد: موانع متعددی در مقابل واحدهای تولیدی است كه بدون مرتفع ساختن آنها، تأمین نقدینگی به تنهایی مشكل را حل نمی كند، اما بانك ها باید با شناختی كه از واحدهای تولیدی دارند نسبت به تأمین سرمایه در گردش واحدهای فعال و نیازمند نقدینگی اقدام نمایند.
همتی با اشاره به اختصاص ۵، ۰۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه هفت و ۱۵ ساله برای بخش كشاورزی و مسكن مناطق سیل زده از مدیران بانك ها خواست در پرداخت سهمیه های تعیین شده تسریع كرده و بانك مركزی هم از نظر اعتباری از آنها پشتیبانی خواهد نمود.
به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در این نشست، مدیران بانك ها درباره لزوم احیای كانون بانك ها، مسئله نحوه تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانك ها، مبحث رمزهای یك مرتبه مصرف، مسائل مربوط به واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانك ها و سایر موارد نظرات خویش را مطرح نمودند و مقرر شد كه پیگیری لازم جهت حل و فصل مطالب مطروحه انجام گیرد.
منبع:

1398/02/27
13:13:59
5.0 از 5 امتیاز
4396
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات