در حاشیه جلسه دولت

نوبخت: در مهار رشد تورم موفق بوده ایم

نوبخت: در مهار رشد تورم موفق بوده ایم ساسان گستر: رئیس سازمان برنامه و بودجه از كاهش نرخ تورم از 3.4 دهم درصد در ماه گذشته به 8 دهم درصد در ماه جاری آگاهی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت با اشاره به این كه میزان افزایش حقوق بازنشستگان كشوری و لشگری متناسب با حقوق شاغلین بطور متوسط در حد ۲۰ دصد است اظهار نمود: علاوه بر آن ۵ هزار میلیارد تومان نیز برای اجرای همسان سازی حقوق این افراد اختصاص داده ایم كه حالا اجرایی می شود.
وی در ادامه بیان كرد: در قانون بودجه برای همسان سازی سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود كه سازمان برنامه و بودجه این اختیار را داشته باشد كه تا جایی كه می تواند برای افزایش این روش اقدام نماید و ما این رقم را به ۵ هزار میلیارد تومان رساندیم.
نوبخت درباره ی فاكتورهای اقتصادی كشور پس از اعمال تحریم های آمریكا اشاره كرد: پس از نوسان در بازار ارز كه بیشتر هم جنبه روانی داشت، با كاهش ارزش پول ملی مواجه شدیم اما پس از این كه سیاست های نظام در حوزه ی سیاست خارجی مشخص شد در مسائلی مثل ارزش پول ملی، رشد اقتصادی و نرخ تورم به ثبات رسیدیم. هر چند هنوز وضعیت مطلوبی نداریم اما رشد تورم كه در ماه گذشته ۳.۴ درصد بود حالا به ۸ دهم درصد كاهش یافته است.
وی با اشاره به اینكه در زمینه مهار تورم موفق بوده ایم، اضافه كرد: رشد اقتصادی گرچه منفی است اما حالا وضعیت مناسب تر است. پیش بینی بانك جهانی و صندوق بین المللی پول این است كه رشد اقتصادی ایران مثبت شود و ان شاء الله به این سمت حركت می نماییم.
وی درباب تأمین بودجه لازم برای پرداخت دیه برابر مرد و زن نیز اظهار داشت: ما معتقدیم این كار باید صورت گیرد. و منابع آنرا هم تأمین می نماییم. ردیفی برای این پرداختی وجود دارد كه ۴۳ میلیارد تومان است و اگر نیاز باشد باز هم بودجه را تأمین می نماییم.1398/04/12
18:15:00
5.0 از 5 امتیاز
4222
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات