مدیرعامل بورس تهران پاسخ داد

كدام شركت ها در بازار برتر بورس پذیرش می شوند؟

كدام شركت ها در بازار برتر بورس پذیرش می شوند؟ به گزارش ساسان گستر مدیرعامل شركت بورس تهران درباره تأسیس تابلوی بازار برتر در بورس تهران اظهار داشت: شركت هایی می توانند در بازار برتر پذیرش شوند كه حداقل نمره اطلاع رسانی شان كمتر از ۷۰ نباشد. همینطور مقرر است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم ها افزایش یابد.


علی صحرایی در گفتگو با ایسنا، درباره خصوصیت های بازار برتر كه مقرر است در بورس رونمایی شود، اظهار نمود: هیأت مدیره بورس تهران این پیشنهاد را داده كه تابلوی بازار برتر در بورس رونمایی شود. مقرر است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم ها افزایش یابد.
وی توضیح داد: شركت هایی كه حداقل نمره اطلاع رسانی شان كمتر از ۷۰ نباشد، سرمایه شان حداقل ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان و سهام شناورشان حداقل ۲۵ درصد باشد یا اینكه سهام آزاد شناورشان از نظر ریالی ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان باشد می توانند در این بازار فهرست شوند.
صحرایی اضافه كرد: با لحاظ گزارش های حسابرس در صورت های مالی شركت هایی كه می توانند در این بازار فهرست شوند، پیشنهاد به سازمان بورس عرضه شده است. اخیراً این موضع را به سازمان بورس داده ایم و منتظر هستیم كه این مورد را بررسی نمایند.
مدیرعامل شركت بورس تهران در پاسخ به اینكه آیا قوانین بازارگردانی این بازار نسبت به دیگر بازارها تفاوتی وجود دارد؟ اظهار داشت: خیر؛ اما در این بازار وجود بازارگردان الزامی است.1398/04/29
18:22:29
5.0 از 5 امتیاز
4623
تگهای خبر: بازار , سهام , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات